Ana Sayfa Genel Directory Syn...

Directory Sync Tool-Part 3

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

Directory Sync Tool Kurulumu

Ön gereksinimlerin tamamlanmasınına ardından kurulum aşamasına geçilecektir. Bunun için Office 365 portalındaki “Users” bölümündeki etkinleştirilme işleminin yapıldığı bölümden gerekli indirme işlemi yapılabilecektir. Dördüncü adımda “Download” butonu bulunmaktadır. İstenilirse internette Microsoft tarafından yayınlanan linkten de indirilme işlemi yapılabilecektir.

4

 

Kurulum dosyasının indirilmesinin ardından Directory Sync Tool “Run as Administrator” yetkisi ile çalıştırılmalıdır. Dirsync Tool içerisinde yer alan SQL’in kullanılması durumunda bu yol ile kurulum yapılabilinmektedir. Ancak standalone SQL Server’ın kullanılmayacağı ortamda “Disync.exe /fullSql” komutu ile kurulum gerçekleştirilmelidir. Şekildeki arayüzde “Windows Azure Active Directory Sync Setup” sihirbazı görülmektedir. Buradaki kurulum varsayılan Dirysnc Tool kurulum dosyasının çdirekt çalıştırılması ile sağlanacaktır. “Next” seçeneği ile devam edilir.

5

 

Kurulum sırasında Microsoft’un lisans sözleşmesi yer almaktadır. ”I accept” seçeneği ile lisansın onaylanma işlemi gerçekleştirilecektir.

6

 

“Select Installation Folder” seçeneği ile devam edildiğinde, Dirysnc Tool kurulum dosyalarının lokasyon bilgisi belirlenir. Varsayılanda arayüzde yer alan dizinde kurulum dosyaları yer alacaktır. “Browse” seçeneği ile 0lokasyon bilgisi değiştirilebilir.

7

Lokasyon bilgisinin belirlenmesinden sonra kuruluma başlanacaktır. Kurulum işlemi arka planda birçok servisin yüklenmesinden kaynaklı olarak biraz uzun sürebilmektedir. Kurulum bittikten sonra şekildeki arayüz kullanıcıyı karşılamaktadır. “Start Configuration Wizard now” seçeneği ile devam edilmesi durumunda Dirysnc konfigğrasyonuna başlanılacaktır. İstenilirse konfigürasyon sonra da yapılabilmektedir. “Finish” denilerek kurulum işlemi bitmiş olacaktır.

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar

OneDrive’da Klasör Paylaşma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Dosya Paylaşma

  OneDrive’da Dosya...

OneDrive’da Dosyaların Sürüm Geçmişi

  OneDrive’da Dosya...

OneDrive’da Klasörü ve Dosyayı İndirme

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Klasörü ve Dosyayı Taşıma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Klasör ve Dosya Silme

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’a Klasör ve Dosya Yükleme

  OneDrive’a Klasör...

OneDrive’da Yeni Klasör ve Dosya Oluşturma

  OneDrive’da Yeni ...