Ezgi Can

HAKKIMDA

2a7db34

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Orta okulu ve liseyi Adana’da tamamladı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğini birincilikle bitirmesinin yanında, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Hayatındaki eğitim yoluna Sakarya Üniversitesinde hem Bilgisayar Mühendisliği hem de Bilişim Sistemleri üzerine Yüksek Lisans yaparak devam etmektedir. Üniversite yıllarında Advansa SASA Polyester fabrikasında ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin Bilgi İşlem Departmanlarında gönüllü olarak çalışmıştır. Üniversite sonrası Bilge Adam Bilgi Teknolojileri Akademisinde Sistem Network eğitmenliği yapmıştır. Birkaç yıl sonra ise Bilge Adam Bilgi Teknolojileri Akademisinde Birim Müdürü olarak çalışmıştır. Bu süreçte Windows Server ailesi, Exchange Server, Hyper-V, System Center Ürün Ailesi, Microsoft Azure ve Office 365 hakkında hem eğitimler hem de kurumsal destek hizmetleri sağlamıştır. Türkiye’deki KOBİ ve OBI ölçekteki firmalara bakım destek, outsource ve danışmanlık süreçleri ile ilgili teknik bilgilendirmeler ve destekler sağladı.

2014 yılı itibari ile PeakUp Bilişim ve Danışmanlık firmasında Cloud Teknolojileri konusunda Takım Lideri olarak çalışmaya başlamıştır. Bu süreçte OBİ ve Kurumsal ölçekli firmalardaki 200.000 aşkın kullanıcının Office 365 geçiş süreçlerinin mimarilerini çıkarıp, yönetimini ve danışmanlık süreçlerini yönetmiştir. Paralelinde firmalara Microsoft Azure senaryoları ile ilgili destekler ve danışmanlıklar sağlamaktadır. Piyasada bulut teknolojileri sürecini yöneten diğer Microsoft Partnerlar’ına eğitimler ya da seminerler vermesi dışında, Türkiye’de Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Marmara Bölgelerinde bulunan üniversitelerde birçok seminer vermiştir. Bunların başında Çukurova Üniversitesi, Çağ Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi gelmektedir. Buradaki birçok dinamik öğrenci kulüpleri ile de omuz omuza çalışmalarda bulunmuştur. Aynı zamanda sosyal sorumluluk olarak kendi üniversitesindeki, üniversite öğrencileri ile de bilişim ve teknolojiler hakkında piyasada karşılaşabilecekleri konular üzerine söyleşilerde bulunmaktadır. Sahip olduğu bu yetkinlikleri Microsoft Certified Trainer (MCT). Microsoft Certified IT Professional (MCITP), Microsoft Certified Technology Specialist (MCTS), Windows 7, Virtualization, System Center and Lync Server, Office 365′de Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA) sertifikaları ile de taçlandırmıştır.

Son dönemde en dikkat çeken trendlerden olan bulut teknolojisi özelinde özellikle Microsoft Office 365 ürünü ile ilgili makaleler ve ipuçları yayınlamakta, seminerlerde konuşmacı olarak yer almaktadır. En büyük hedeflerinden birisi Türkiye’de Office 365 ile ilgili eksiklik duyulan türkçe kaynak yetersizliğine çözüm olmak ve bu ürüne özel yeni toplulukları oluşturabilmektir.

 
Comments

Üşenmeyip bunları hazırladığınız için teşekkürler.

Merhaba, Office 365′in öğrenci versiyonunu kullanıyorum,Office 365 için verilen depolama alanını OneDrive ile ilişkilendirebilir miyim?

teşekkürler bilgiler için

Ezgi hanım cutover migration çok başarılı bir makale olmuş öncelikle çok teşekkür ederiz , Aynı senaryoyu bir office365 portalından başka bir office365 portalına taşımak içinde kullanabilir miyiz sizce…

Ezgi Hanım Merhaba,

Office 365 yönetici paneli üzerinden toplam kullanıcılarla ilgli detaylı bir rapor almak istiyorum. örn: ( Mail adresi, Görünen Adı, Ünvanı, E1 veya E3 lisans bilgisi vs.) Elimde düzenli ve güncel bir excell listesi olsun istiyorum ancak bunu tek tek elle yazmak yerine portaldan export edebilmem mümkün müdür ?

İyi çalışmalar.

Ezgi hanım başarılarınızın devamını dilerim.