Ana Sayfa Genel Microsoft 365...

Microsoft 365 Hizmetlerine Erişim Analizleri için Lifecycle Dashboard

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

Microsoft geçen sene Şubat ayı içerisinde, 13 Ekim 2020’den itibaren Office 365 ProPlus veya Office 2019 ile Office 365 hizmetlerine bağlantı sağlanacağını duyurdu. Office 2016 ile Office 365 bağlantılarının desteği ise 2023 Ekim ayına kadar devam edeceğini duyurmuştur. Haliyle BT ekiplerinin altyapı analizleri yaparak Office versiyonlarını incelemeleri ve ihtiyaçları doğrultusunda Office uygulamalarını güncelleştirmeleri gerekmektedir. Bu noktada Microsoft BT ekiplerine firmalarının bu durumdan etkilenip etkilenmediklerini ve ne noktalara gitmeleri gerektiğini anlamaları adına System Center Configuration Manager Lifecycle Dashboard sunar. BT ekipleri bu dashboard sayesinde Office uygulamaları ile ilgili geçiş işlemine başlamadan önce detaylı analizler yapabilir ve bu analizler sonucunda iş planlamaları yapabilirler.

SCCM 1902 ile 2 yeni dashboard BT ekiplerine sunulmuş olup, Office sürümleri ve Office 365 ProPlus’a yükseltmeye hazır olan cihazlar görüntülenebilecektir. Product Lifecycle Dashboard ile BT ekipleri Office ürünlerinin sürümlerini görüntüleyebilir ve Office uygulamalarına ihtiyacı olmayan cihazları da ayırt edebilirler. ProPlus Readliness Dashboard ile ise Office 365 ProPlus’a yükseltmeye hazır olan cihazlar tanımlanır.

 

 

Genel olarak SCCM Lifecycle Dashboard ile yönetimi ile ilgili detaylı bilgiye ilgili linkten erişim sağlanır.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar

Office 365 İleti Şifrelemeyi Markalaştırma

Office 365 İleti Şifrelem...

Office 365 İleti Şifrelemesi

Office 365 İleti Şifrelem...

Office 365’de E-mail Şifreleme Methodları

Günümüz iş hayatında tekn...

Microsoft SLA Hizmeti

Office 365'in sunduğu hiz...

Office 365 OneDrive “Move to OneDrive” Özelliği

OneDrive kullanıcılara be...

Office 365 CLI

Sharepoint ve Office 365 ...