Microsoft Teams Konuk (Guest) Hesaplarının Erişim Yetkisi

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

Microsoft Teams kullanıcıların ekip olarak işbiriliği ile çalışmasını sağlayan birçok araç ile erişimi olan ve entegre edilen merkezi uygulamalardan biridir. Bu sayede kullanıcılar birçok araca ya da hizmete farklı arayüzlerden erişmek yerine Microsoft Teams arayüzünden direkt erişim sağlayabilir.

Kimi zaman bu ekip çalışmasına farklı firma çalışanlarının da eklenmesi gerekir. Bunun için Microsoft Teams Konuk(Guest) hesabı eklenmelidir. Ancak Konuk(Guest) hesabının eklenmesi için gerekli erişime izin verilmelidir. Konuk(Guest) hesabı ile erişim dört farklı seviye de verilebilir ve yönetilebilir.

Azure Active Directory: Konuk(Guest) hesaplar Azure Active Directory B2B platformu sayesinde erişim sağlayabilir. Konuk(Guest) hesapları ile ilgili kontrol dizin, tenant ve uygulama düzeyinde kontrol edilir.

 

Microsoft Teams - 7

 

Microsoft Teams: Microsoft Teams ile ilgili Konuk(Guest) hesaplarının erişimine Office 365 Admin Center’dan verilmesi sağlanır. Microsoft Teams’i kontrolü sağlanır.

 

Microsoft Teams - 1

 

Office 365 Groups: Office 365 Groups ve Microsoft Teams seviyesinde Konuk(Guest) erişimi kontrol eder.

 

Microsoft Teams - 8

 

Sharepoint Online ve OneDrive for Business: Konuk(Guest) hesaplarının erişimini SharePoint Online, OneDrive for Business, Office 365 Groups ve Microsoft Teams seviyesinde kontrol eder. Aşağıdaki ayarların açık olması gerekmektedir:

SharePoint Online’da “Only allow sharing with External users already in the directory” seçilmelidir.

 

Microsoft Teams - 9

 

 

Office 365 Groups’da “Let group owners add people outside the organization to groups” seçilmelidir.

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar

Office 365 PowerShell Modülleri Tek Seferde Yüklenmesi

BT ekiplerinin iş hayatla...

Microsoft 365 Yönetici Rolleri

Microsoft 365 tüm ürünler...

Office 365 Groups Süre Sonu İlkesi

Office 365 Groups ekip ça...

Microsoft Teams ile Vardiya Yönetimi

Microsoft Teams kullanıcı...

Microsoft Team’de Planner Kullanımı

Microsoft Teams kullanıcı...

Microsoft Teams ile Çeviri Özelliği

Microsoft Teams, Microsof...

Compliance Manager

KVKK ve GDPR terimlerinin...

MyAnalytics

MyAnalytics, Office 365 h...

Microsoft 365 ile Canlı Yayın Deneyimi

Firmalar yıllık planlamal...