Ezgi Can

Microsoft’a ait yeni model klavye ve fare modeli

Bilindiği üzere yazılımın devi olan Microsoft son zamanlarda donanım alanlarında da farklı tasarımlar ile karşımıza çıkmaktadır. Bunlara bir örnek daha!!! İlginç ama kullanımı ergonomik olan klavye ve fare (mouse) modeli ile birçok kullanıcı tarafından tercih sebebi olması beklenmektedir. Kablosuz yapıya sahip klavye ve fare; Microsoft tarafından Sculpt Ergonomic Desktop ve Sculpt Ergonomik Mouse isimleri ile resmi olarak duyurulmuştur.

mouse2

Sayısal tuş takımının ana yazma bölümünden ayrı tasarlanmış olması kullanıcıısından kullanım kolaylığı sağlarken, geniş bilek dayama bölümü sayesinde de uzun zamanlı klavye kullanan kullanıcılar için sağlık anlamında avantajlar sağlamasından kaynaklı tercih edilme sebebi olunacaktır. Sculpt Ergonomic Mouse modeli üzerinde bulunan Windows tuşu sayesinde de Microsoft’un çıkarmış olduğu Windows 8, Windows Server 2012 gibi işletim sistemlerindeki başlangıç ekranına hızlı geçiş sağlanmaktadır.

Önümüzdeki günlerde piyasaya sunulacak olan Sculpt Ergonomic Desktop modelin  $129.95, Sculpt Ergonomic Mouse modelinin ise $59.95 olarak fiyat ile kullanıcı karşısına çıkması beklenmektedir.

 

mouse33

Detaylı bilgi için almak için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

http://blogs.windows.com/windows/b/windowsexperience/archive/2013/08/13/announcing-the-sculpt-ergonomic-desktop.aspx

 

 

 
Comments
Gökhan Uğurluer

Microsoft fare modelleri bir türlü güzel görünmüyor gözüme