Ana Sayfa Genel Office 365 Gr...

Office 365 Groups’larının Kullandıkları Storage Bilgisine Erişim

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

Office 365 Groups’ları birçok noktada kullanıcılara avantajlar sağlamıştır. Bunların başında her grubun kendine özel OneDrive for Business’da depolama alanlarının olması ve burada dokümanlarını barındırmaları gelmektedir. Zamanla bu dokümanlar artabilir ve Office 365 yöneticileri tarafından boyutlarının kontrol edilmesi gerekebilir. İşte bu noktada Office 365 Groups’larının kullandıkları depolama alanına ait bilgiye Powershell script ile erişmek mümkündür. İlgili scripte technet sayfasından erişmek mümkündür. Bunun için linke tıklanılması gerekmektedir.

Burada hali hazırdaki script üzerinde belirli alanlar Office 365 tenant bilgilerine göre değiştirilmelidir.

Scripte ait çıktı aşağıdaki gibi olmak ile beraber ilgili script ile çeşitli değişiklikler yapılarak özelleştirilebilir.

11

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar

OneDrive’da Klasör Paylaşma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Dosya Paylaşma

  OneDrive’da Dosya...

OneDrive’da Dosyaların Sürüm Geçmişi

  OneDrive’da Dosya...

OneDrive’da Klasörü ve Dosyayı İndirme

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Klasörü ve Dosyayı Taşıma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Klasör ve Dosya Silme

  OneDrive’da Klasö...