Ana Sayfa Genel Office 365 Ku...

Office 365 Kullanıcıların Yönetimi-Part 2

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

Delete User

Office 365 platformunda kullanıcıların silinmesi “soft” olarak gerçekleştirilir. Buradaki “soft” kavramı silinen kullanıcının istenilirse 30 gün içerisinden yeniden aktif olarak yeniden kullanılabileceği durumudur. İstenilmesi durumundan ilgili powershell komutlarının çalıştırılması ile beraber kullanıcılar kalıcı olarak silinebilecektir.

Şekilde de görüldüğü üzere silinmek istenilen kullanıcının üzerine gelinereke sağ panelde çıkan “Delete” seçeneği ile silme işlemi gerçekleştirilir. Office 365 Admin Center bölümünde kullanıcıların soft silinme işlemi gerçekleştirilir.

27

“Warning” başlığı altında seçilen kullanıcının silinip silinmeme konusunda emin olunduğuna dair sorunun yer aldığına aldığı arayüz yer alacaktır.

28

Silinen kullanıcı “Users” başlığı altında yer alan “Deleted Users” başlığı altında yer almaktadır. Kısaca “Deleted Users” başlığı altında soft silinen kullanıcılar gözlemlenir ve istenildiği takdirde “restore” edilebilir.

29

“Deleted Users” başlığı altında soft silinen kullanıcının restore etme işlemi gerçekleştirilir. İlgili kullanıcının seçilmesinin ardından sağ panelde bulunan “Restore users” seçeneği ile devam edilerek geri yükleme işlemi gerçekleştirilecektir.

30

 

Geri yüklenen kullanıcı ”Active Users” başlığı altında gözlemlenecektir.

31

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar

Office 365 Group’ları için Adlandırma İlkesi

Microsoft 365 ile gelen O...

Microsoft 365 Usage Analytics – Part II

Microsoft 365 Usage Analy...

Microsoft 365 Usage Analytics – Part I

Microsoft 365 sunduğu hiz...

Office 365 PowerShell Modülleri Tek Seferde Yüklenmesi

BT ekiplerinin iş hayatla...

Microsoft 365 Yönetici Rolleri

Microsoft 365 tüm ürünler...

Office 365 Groups Süre Sonu İlkesi

Office 365 Groups ekip ça...

Microsoft Teams ile Vardiya Yönetimi

Microsoft Teams kullanıcı...

Microsoft Team’de Planner Kullanımı

Microsoft Teams kullanıcı...

Microsoft Teams ile Çeviri Özelliği

Microsoft Teams, Microsof...

Compliance Manager

KVKK ve GDPR terimlerinin...