Ana Sayfa Genel Office 365'de...

Office 365’de Office 2016 ve Infopath 2013’in Beraber Kullanımı

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

InfoPath Microsoft’un Office desktop uygulaması olup akıllı formların oluşturulması için kullanılır. Oluşturulan bu formlar daha sonra SharePoint Online gibi ortamlarda yayınlanır. Haliyle SharePoint geliştiricileri için olmazsa olmaz uygulamalardan biridir.

Office 365 kullanıcılarından Office Pro Plus subscriptionları olanların InfoPath uygulamasını kullanabilirler. Office 365 planlarından E3 gibi planlarda kullanıcılar Office Pro Plus servisine sahiptirler. Haliyle buradaki kullanıcıların InfoPath kullanabilmektedirler. Ancak Microsoft Office 2013’den sonra InfoPath üzerine geliştirmeler yapmayacağını anons etmiştir ki, Eylül ayında yayınlanan Office 2016’da da InfoPath gözlemlenmemektedir. Bu durumda Office 2016 indirip aynı zamanda da InfoPath kullanmak isteyen kullanıcılar için çözüm Office 2013’deki InfoPath ile ilerlemek olacaktır. Bunun için office 365 kullanıcılarından Office Pro plus kullanım hakkı olanlar Office 2016 indirebildikleri gibi InfoPath 2013’ü de standalone indirebilmektedirler. Bunun için kullanıcıların Office 365 portallarındaki yazılım bölümünden gerekli işlemleri yapması yeterli olacaktır.

Şekilde de görüldüğü üzere Office 365 portallarındaki çark bölümünden “Office 365 Settings” bölümündeki “Settings” bölümünden gerekli yazılım indirme işlemlerinin yapılacağı “Software” kısmından yapılacaktır.

61

 

Software bölümünde Office 365’in sunmuş olduğu yazılımların Office programları gibi indirilme işlemleri gerçekleştirilir. Office başlığı altından Office paketlerinin indirilmesi gerçekleştirilirken, “Tools and add in” bölümünden araçlar ve add in’lerin indirilmesi gerçekleştirilir. Bunlar Office 365 Support and Recovery Assitant, InfoPath 2013, SharePoint Designer 2013 gibi ürünlerdir. InfoPath 2013’ün indirilme işlemi de bu bölümden yapılacaktır. Download and Install seçeneği ile devam edilmesi durumundan InfoPath 2013 cihazlara standalone olarak kurulmuş ve kullanılmaya hazır duruma gelecektir.

 

62

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar

Office 365 PowerShell Modülleri Tek Seferde Yüklenmesi

BT ekiplerinin iş hayatla...

Microsoft 365 Yönetici Rolleri

Microsoft 365 tüm ürünler...

Office 365 Groups Süre Sonu İlkesi

Office 365 Groups ekip ça...

Microsoft Teams ile Vardiya Yönetimi

Microsoft Teams kullanıcı...

Microsoft Team’de Planner Kullanımı

Microsoft Teams kullanıcı...

Microsoft Teams ile Çeviri Özelliği

Microsoft Teams, Microsof...

Compliance Manager

KVKK ve GDPR terimlerinin...

MyAnalytics

MyAnalytics, Office 365 h...

Microsoft 365 ile Canlı Yayın Deneyimi

Firmalar yıllık planlamal...