Ana Sayfa Genel OneDrive for ...

OneDrive for Business ile Depolama Alanı ve Next Generation Sync Client Güncellendi !!!

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

Office 365’in sunmuş olduğu hizmetlerden OneDrive for Business ile kullanıcılar dokümanlarını bulut platformunda yedeklemekte yeri geldiğinde de online olarak verilerine erişebilmektedir. Bu sayede kullanıcılar makina bağımsız verilerini saklayabilmekte olup istedikleri zamanda OneDrive for Business’dan verilerine erişebilmektedir. Temelde sağladığı bu özellik sayesinde son kullanıcı tarafından interaktif kullanılan hizmetlerden biridir. Son kullanıcılar cihazlarından olan verileri otomatik olarak OneDrive for Business’a verilerini senkron etmek istedikleri durumlarda ise OneDrive for Business uygulamasını kullanmaktadırlar. Yeni gelen Next Generation Sync Client ile beraber OneDrive tarafında birçok yenilik kullanıcılara sunulmaktadır. Bunların başında ise very depolama alanı gelmekte haliyle dosya boyutu ve depolanan öğe sayısı da değişmiştir. Office 365 müşterilerinden Enterprise, Government ve Education planlarına sahip olan premium müşterilerine sınırsız depolama alanı sunulacaktır. Özellikle aşağıdaki planlardan birine abone olan ve kullanıcı sayısı 5 kişiden fazla olan kuruluşlar da sınırsız depolama alanine sahip olacaktır:

  • Office 365 Enterprise E3, E4 ve E5
  • Office 365 Government E3, E4 ve E5
  • Office 365 Education
  • OneDrive for Business Plan 2 ve SharePoint Online Plan 2

Microsoft Aralık ayının sonunda otomatik olarak 1 TB’lık alanı kullanıcı başına 5 TB’lık alana yükseltecek olup, bu güncelleştirmenin Mart 2016’da tamamlanması hedeflenmektedir. Gerekli güncelleştirmeden sonra kullanıcıların ek alana ihtiyacı olması durumunda Microsoft destek ekibi ile iletişime geçilerek gerekli talepte bulunulacaktır. Yukarıdaki koşul dışında kalan Office 365 Enterprise, Businss ve standalone kullanıcılar OneDrive for Business’ı kullanıcı başı 1 TB olarak kullanmaya devam edeceklerdir. Bu özelliklerin gelmesindeki ana hedef güvenlik ve performans olup, ana yetenekleri geliştirilmiştir. Bunların başında selective senkron yeteneği gelmektedir. Depolama alanının artması ile beraber OneDrive for Business’a aktarılacak dosya boyutu 10 GB’a yükseltilmiş olup, 20000 dosya limiti de kaldırılmıştır. Windows 7, 8 ve 10 işletim sistemleri (2016’nın ilk çeyreğinde Windows 8.1 desteğinin gelmesi hedeflenmektedir.) dışında Mac OS X 10.9 ve üzerindeki işletim sistemlerinde kullanılabilir. Windows kullanıcılarında şu anda kullanıma hazır olup, Mac kullanıcılarında Aralık ayının sonunda aktif kullanılabilecektir.

İlk sürümde, Next Generation Sync Client sadece OneDrive for Business için geliştirilmiş olup, ilerleyen zamanlarda SharePoint dökümanları için de kullanılması hedeflenmektedir. Ek olarak senkronizasyon işlemi hali hazırda kullanan kullanıcılardaki geçiş işleminin sorunsuz yapılması, Office entegrasyonları ve eş zamanlı çalışma destekleri üzerine de iyileştirmeler planlanmaktadır.

 

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar

OneDrive’da Klasör Paylaşma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Dosya Paylaşma

  OneDrive’da Dosya...

OneDrive’da Dosyaların Sürüm Geçmişi

  OneDrive’da Dosya...

OneDrive’da Klasörü ve Dosyayı İndirme

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Klasörü ve Dosyayı Taşıma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Klasör ve Dosya Silme

  OneDrive’da Klasö...