Ana Sayfa Genel SharePoint On...

SharePoint Online Logs

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

SharePoint Online servisine ait logların IT yöneticileri açısından önem arz etmektedir. Bunun için SharePoint Online’a ait powershell komutları kullanılabilmektedir. Ancak komut şablonundan önce SharePoint Online Management Shell’in internet bağlantısı olan makinaya kurulması gerekmektedir. Kurulum yapılacak makinanın işletim sistemi Windows 7 Service Pack 1, Windows 8, Windows Server 2008 R2 SP1, Windows Server 2008 ServicePack 2 ya da Windows Server 2012 olması gerekmektedir. Ayrıca buradaki makinaların üzerinde Powershell 3.0’a ihityaç vardır. Ön gereksinimlere uygun makinaya http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35588 linkinden SharePoint Online Management Shell’in indirilmesi gerekmektedir. “ConnectSPOService” ile SharePoint Online servisine bağlandıktan sonra, istenilirse Get-SPOSite ile SharePoint Online’da yer alan site’lara erişilir. Loglara ait ilgili komutları çalıştıracak kullanıcının SharePoint Online global administrator yetkisine sahip olmalıdır.

Aşağıda loglar ile ilgili bazı SharePoint Online powershell komut örnekleri yer almaktadır. Burada Business Connectivity Services için loglar alınır.

Aşağıdaki komut mevcut tüm logları alacaktır.

Get-SPOTenantLogLastAvailableTimeInUtc 

 

Aşağıdaki komut ile son 14 güne ait logları alır.

$endTimeinUTC = Get-SPOTenantLogLastAvailableTimeInUtc$startTimeinUTC = $endTimeinUTC.AddDays (-14)$tenantlogs = Get-SPOTenantLogEntry -StartTimeinUtc $startTimeinUTC -EndTimeinUTC endTimeinUTC

 

Aşağıdaki komut belirli CorrelationID’sine sahip logların alınmasını sağlar.

$endTimeinUTC = Get-SPOTenantLogLastAvailableTimeInUtc$startTimeinUTC = $endTimeinUTC.AddDays (-14)$tenantlogs = Get-SPOTenantLogEntry -StartTimeinUtc $startTimeinUTC -EndTimeinUTC $endTimeinUTC -CorrelationId e2c2be70-6382-4ce7-8a44-ae7dadff5597 

 

http://technet.microsoft.com/en-us/library/fp161369(v=office.15).aspx

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar

Office 365 İleti Şifrelemeyi Markalaştırma

Office 365 İleti Şifrelem...

Office 365 İleti Şifrelemesi

Office 365 İleti Şifrelem...

Office 365’de E-mail Şifreleme Methodları

Günümüz iş hayatında tekn...

Microsoft SLA Hizmeti

Office 365'in sunduğu hiz...

Office 365 OneDrive “Move to OneDrive” Özelliği

OneDrive kullanıcılara be...

Office 365 CLI

Sharepoint ve Office 365 ...