Ana Sayfa Genel SharePoint On...

SharePoint Online’da Smart Filters Özelliği

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

SharePoint Online için SmartFilters, yeni bir Office 365 özelliğidir. First Release olarak sunulan bu özellik, First Release güncelleştirmelerine açık olan Office 365 tenant’larında kullanıma açılmıştır ve yakın zamanda panellerine yansımış ya da yansıyacaktır. Ocak 2017’de genel kullanıma açılacak olan bu özellik sayesinde SharePoint Online’daki liste veya kitaplıktaki öğelere erişim hızlı ve kolay olacaktır.

Smart Filters, kullanıcıların bir seferde birden çok filtreyi kolayca ayarlamalarına izin vererek, listelerdeki ve belge kitaplıklarındaki sütun filtreleme iş akışlarını artıracaktır. Bu özelliğe erişmek için kullanıcı, bir listenin veya kitaplığın sağ üst tarafındaki filtre simgesini seçebilir ve Smart Filters panelini açabilir. Smart Filters bölmesini açmak için liste veya kitaplığın sağ üst tarafındaki filtre simgesini tıklanır Ekranda görünen filtreler sayfasında görüntülenen içerikleri yer almaktadır.

 

SmartFilters

 https://support.office.com/en-us/article/Use-smart-filters-to-find-your-file-or-list-item-293561ed-fb2e-4fb2-9a9f-8a21e299e323?ui=en-US&rs=en-US&ad=US

 

 

Belge kitaplıkları için varsayılan 3 filtre bulunmaktadır: Modified, People ve Type. Liste son dosyaları görüntüleyecek şekilde daraltılabilir. Aynı zamanda bir ya da birden fazla kişi tarafından düzenlenen dosyalara göre görünüm filtrelenebilir. İstenilirse görünüm bir ya da biden fazla dosya tipinin görüntüleneceği şekilde düzenlenebilir örneğin sadece Word ve Powerpoint dosyaların görüntülenmesi sağlanabilir.

Listeyi veya kitaplığa filtre uyguladıktan ve başlanılan yere geri dönülmek istenildiğinde, Smart Filters bölmesinin sağ üst köşesindeki filtre temizle simgesi tıklanmalıdır.

Smart Filters, sütun başlıklarına ve görünümlerine zaten aşina olunan SharePoint özellikleri ile birlikte çalışır. Bir sütun üstbilgisi menüsünden bir filtre seçildiğinde, Smart Filters bölümünde görüntülenir ve tersine aynı şekilde çalışır.

 

Samrt Filters

 

Referans: https://support.office.com/en-us/article/Use-smart-filters-to-find-your-file-or-list-item-293561ed-fb2e-4fb2-9a9f-8a21e299e323

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar

Office 365’de E-mail Şifreleme Methodları

Günümüz iş hayatında tekn...

Microsoft SLA Hizmeti

Office 365'in sunduğu hiz...

Office 365 OneDrive “Move to OneDrive” Özelliği

OneDrive kullanıcılara be...

Office 365 CLI

Sharepoint ve Office 365 ...