Ana Sayfa Genel Skype for Bus...

Skype for Business and Teams Admin Center Geliyor !!!

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

Microsoft Teams, Office 365’te ekip çalışması için tek bir merkez sağlamak üzere, karşılıklı iletişimleri, toplantıları, dosyaları, Office uygulamalarını ve üçüncü taraf entegrasyonlarını bir araya getirerek kullanıcılara akıllı iletişim ortamı sunmaktadır. Teams, kurumsal düzeyde ses ve görüntü yetenekleri ile yüksek kalitede iletişim yetenekleri de sunmakta ve yenilikleri ile kullanıcıya sunduğu yeteneklerini iyileştirmektedir.

Microsoft Teams, çıktığı günden bu yana kullanıcılara sunmuş olduğu özellikler ile güçlü ivme kazanmış ve takım çalışmasının öneminin kullanıcılar için bir kere daha anlaşılmasını sağlamıştır. Sunduğu birçok özellik sayesinde kullanıcıların iş hayatlarındaki yerinin artması kaçınılmazdır. Haliyle BT ekiplerinin de kullanıcılara kurumsal politikalar çerçevesinde Teams uygulamasını sunması gerekmektedir. BT ekipleri Microsoft Teams ile ilgili ayarları hali hazırda Office 365 Yönetim Merkezi’nden yapabilmektedir.

 

Skype for Business and Teams Admin Center - 1

 

Ancak bu arayüzde sunulan özelliklerin yanı sıra BT ekiplerinin daha fazla yönetimsel süreçlerini yapabilecekleri Skype for Business and Teams Admin Center arayüzü geliyor. Skype for Business and Teams Admin Center, BT ekipleri bugün sahip oldukları fakar farklı arayüzlerden yönetikleri Teams ve Skype for Business ile ilgili tüm özellikleri merkezi nokta da buluşturuyor. Arama ve arama kaliteleri gibi özelliklerin kartlar şeklinde gösterildiği dashboardlar ile de kullanıcıların durum bilgilerini takip etmeklerine olanak sunar. BT ekiplerine Teams ve Skype for Business özellikleri ile ilgili alt başlıklar sunar ve her başlık içerisinde yönetimsel araçlar yer alır. Aynı zamanda analitik raporlama yetenekleri ile uçtan uca deneyim kazandırır. Daha detaylı bilgi erişimi için ilgili linke tıklayınız.

Mart ayında taşıma işlemleri başlayacak olan yeni yönetim merkezi, ilerleyen günlerde geliştirilerek kullanıcılara yönetim ve raporlama anlamında özellikler sunacaktır.

 

Skype for Business and Teams Admin Center - 2

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar

Office 365’de E-mail Şifreleme Methodları

Günümüz iş hayatında tekn...

Microsoft SLA Hizmeti

Office 365'in sunduğu hiz...

Office 365 OneDrive “Move to OneDrive” Özelliği

OneDrive kullanıcılara be...

Office 365 CLI

Sharepoint ve Office 365 ...