Ana Sayfa Genel Skype for Bus...

Skype for Business Online, Meeting Migration Tool

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

Skype for Business’in bilindiği üzere Skype Meeting Broadcast, PSTN Conferencing ve Cloud PBX with PSTN Calling gibi birçok özelliği vardır. PSTN conferencing gibi özellikler var olan yapılara entegre edilirken araçlar yardımıyla stabil çözümler sağlanabilir.

Skype for Business Online, Meeting Update Tool Skype for Business Online’daki PSTN Conferencing’in aktif edilmesinden sonra var olan toplantıların güncelleştirilmesine yardımcı olan araçtır. Bu araç ile mevcut toplantıların eski bilgilerini bulur ve güncellenmiş toplantı davetlerini tüm kullanıcılara ototmatik gönderir. Araç çalıştırıldıktan sonra toplantılar toplantı organize eden ve katılımcılar tarafından yeni bilgilerle katılım sağlayacakları şekilde düzenlenmiş olacaktır. Araç, mevcut toplantıyı var olan toplantı bilgilerini yeni formata dönüştürecektir. Toplantıya ait konferans URL’inde PSTN konferansna katılmak için kullanılacak telefon numarası ve konferans ID’sini içerecek şekilde gündelleyecektir.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi:

  • Windows 10, Windows 7 Service Pack 1, Windows 8, Windows 8.1

Outlook Versiyonu:

  • Outlook 2013
  • Outlook 2016

Skype for Business/Lync Versiyonu:

  • Skype for Business 2016
  • Skype for Business 2015
  • Lync 2013

.NET Framework:

  • .NET framework 4.5 or above

Gereksinimlerin sağlanmasının ardından linkten Skype for Business Online, Meeting Migration Tool indirilmeli ve klasik kurulum yapılmalıdır. Kurulumun yapılmasının ardından aşağıdaki arayüzde de görüldüğü üzere “Welcome” sayfası kullanıcıları karşılayacaktır. Burada Skype for Business Online, Meeting Migration Tool ile ilgili tanıtım bilgisi yer almaktadır. Sol bölümde ise yapılacak ayarlara dair başlıklar bulunur. “Next” seçeneği ile devam edilmelidir.

 

Skype for Business Online, Meeting Migration Tool_1

 

Şekildeki arayüzde toplantıları üzerinde güncelleştirme yapılacak olan kullanıcının seçilir. “Next” ile devam edilir.

 

Skype for Business Online, Meeting Migration Tool_2

 

Şekildeki arayüzde ilgili kullanıcının ve yetkili olduğunuz takvimlerdeki güncelleştirme yapmak istenilen toplantılar listelenecektir. İstenilen toplantılarda güncelleştime yapılabilir ya da güncelleştirme yapmak istenmeyen toplantılar iptal edilebilir. İlgili toplantının seçilmesinin ardından “Update” seçeneği ile gerekli güncelleştirme yapılacaktır.

 

Skype for Business Online, Meeting Migration Tool_3

 

Mevcut toplantılar güncel ise bilgilendirme yapılır ve herhangi aksiyon alınmaz. Aracın gösterdiği bildirim “Your meeting links are up to date. You’re good to go” şeklindedir.

 

Referans: https://support.office.com/en-us/article/Meeting-Update-Tool-for-Skype-for-Business-and-Lync-2b525fe6-ed0f-4331-b533-c31546fcf4d4?ui=en-US&rs=en-US&ad=US&fromAR=1

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar

Microsoft 365 Yönetici Rolleri

Microsoft 365 tüm ürünler...

Office 365 Groups Süre Sonu İlkesi

Office 365 Groups ekip ça...

Microsoft Teams ile Vardiya Yönetimi

Microsoft Teams kullanıcı...

Microsoft Team’de Planner Kullanımı

Microsoft Teams kullanıcı...

Microsoft Teams ile Çeviri Özelliği

Microsoft Teams, Microsof...

Compliance Manager

KVKK ve GDPR terimlerinin...

MyAnalytics

MyAnalytics, Office 365 h...

Microsoft 365 ile Canlı Yayın Deneyimi

Firmalar yıllık planlamal...