Ana Sayfa Genel Skype Transla...

Skype Translator

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

asdas

Microsoft CEO’su Sadya Nadella tarafından geçen Mayıs ayında sinyalleri verilen Skype Translator’un Preview versiyonu çıkmış bulunmaktadır. Skype Translator ile artık insanlar dil engellerini aşarak birbiri ile iletişim kurabileceklerdir.  Bilindiği üzere Skype ile konferanslar ya da görüntülü konuşmalar anlık olarak yapılabilmektedir. Skype Translator ile artık anlık çeviri yapabilme özelliği de eklenerek kullanıcıların artık daha etkin iletişimler sağlayabileceklerdir. Farklı dilde konuşan birisiyle Skype Translator sayesinde görüntülü veya sesli çağrılar oluşturabileceksiniz. Skype Translator farklı dildeki sesleri algılayabiliyor ve karşıdaki kişiye konuşan kişinin çevirisi yapılarak dinleyicinin kendi dilinde konuşulanları aktarıyor. 40’dan fazla dili desteklemesi beklenen Skype Translator, şu anda İngilizce, İspanyolca, İtalyanca ve Mandarin dillerini desteklemektedir. Skype Translator ile konuşmalar gerçek zamanlı başka dile çevrilirken, ekranda çağrılar deşifre edilmiş metni görüntülenebilir. Aynı zamanda anlık mesajlaşma ile de 45’den fazla dil desteği yer almaktadır.

Microsoft Pazarlama kanalları Skype Translator aracını ABD ve Meksika’da okullarda ve firmalarda test etmiş ve sınıf çalışmalarında popülerliği yakalamıştır. Öğretmenler dünya genelinde derslikler açabilmiş ve konferasnlar ile eğitimlerini organize ederek testler yapmışlardır. Testler ve demolar sonucu Microsoft bu ürünü dünya geneline açmıştır.

Skype Translator denemek için aşağıdaki linke tıklamanız gerekmektedir.

https://translator.skype.com/#/home

 

https://youtu.be/G87pHe6mP0I

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar

Office 365 PowerShell Modülleri Tek Seferde Yüklenmesi

BT ekiplerinin iş hayatla...

Microsoft 365 Yönetici Rolleri

Microsoft 365 tüm ürünler...

Office 365 Groups Süre Sonu İlkesi

Office 365 Groups ekip ça...

Microsoft Teams ile Vardiya Yönetimi

Microsoft Teams kullanıcı...

Microsoft Team’de Planner Kullanımı

Microsoft Teams kullanıcı...

Microsoft Teams ile Çeviri Özelliği

Microsoft Teams, Microsof...

Compliance Manager

KVKK ve GDPR terimlerinin...

MyAnalytics

MyAnalytics, Office 365 h...

Microsoft 365 ile Canlı Yayın Deneyimi

Firmalar yıllık planlamal...