Small ve MidSize Firmalar ve Office 2016

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

Office 2016 adını duyurdu. Artık office uygulamalarının getirdiği yeniliklerle beraber en günceli olan Office 2016 olarak kullanılabilir durumdadır. Bunu ilk deneyimleyen kullanıcılar ise Office 365 kullanıcıları olmuştur. Büyük ölçekli firmalarda deployementlar hızlı şekilde gerçekleşirken küçük ve orta ölçekli firmalarda bu işlemler gerek alt yapıları gereği gerekse de son kullanıcı tarafındaki aksiyonlar anlamında daha farklı ilerlemek durumunda kalabilir. Bu gerek işlem küçük ölçekli ve orta ölçekli firmalarda deployement yapan bir ürün olmadığı durumlarda günlük operasyonel işlem anlamına da gelmektedir.

Office 2016 Office 365 kullanıcıları için release bir durumda olmak ile beraber bunun yönetim ve deploy edilme sürecinde de yeni modele sahiptir. Bu model öncelikli olarak kurumsal ölçekli firmalar için tasarlanmış olup 4 aylık güncelleştirmelerin azaltıldığı bir modeldir. Office 365 Business Premium gibi SMB kanalındaki firmaların kullandığı ürünlerde ise aylık güncelleştirmeler devam etmektedir.

Yakın zamanda kullanıcılar Office 2016 ile ilgili anons eden mailler alacak olup, kullanıcılara iki seçenek sunacaktır:

  • Uygun olduğu zaman kullanıcıların güncelleştirme yapabilecekleri ve bununda Office 365 Admin Center’dan manuel download edilmesi ile yapılabileceği yönünde olacaktır. Office 365 portallarından Office 2016 masaüstü uygulamaları indirebilir bir durumda olacaktır.
  • Yakın zaman içerisinde Microsoft otomatik upgrade işlemini zamanlamayı planlamaktadır. Böylelikle güncel sürümler kullanılabilecektir.

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar

Microsoft 365 Usage Analytics – Part II

Microsoft 365 Usage Analy...

Microsoft 365 Usage Analytics – Part I

Microsoft 365 sunduğu hiz...

Office 365 PowerShell Modülleri Tek Seferde Yüklenmesi

BT ekiplerinin iş hayatla...

Microsoft 365 Yönetici Rolleri

Microsoft 365 tüm ürünler...

Office 365 Groups Süre Sonu İlkesi

Office 365 Groups ekip ça...

Microsoft Teams ile Vardiya Yönetimi

Microsoft Teams kullanıcı...

Microsoft Team’de Planner Kullanımı

Microsoft Teams kullanıcı...

Microsoft Teams ile Çeviri Özelliği

Microsoft Teams, Microsof...

Compliance Manager

KVKK ve GDPR terimlerinin...

MyAnalytics

MyAnalytics, Office 365 h...