İlgi Duyduğunuz Takıma Ait Maç Zamanları ve Detayları Outlook Takviminde

Office 365 ‘den ilginç bir özellik daha. Office 365 sunmuş olduğu hizmetler ile katma değeri ve iş verimliliğini arttırmanın yanı sıra son kullanıcıların kişisel zevklerine dair de basit ama değerli özellikler sunmaktadır. Bunlardan biri de kullanıcılar ilgi duydukları takımlara ait yapacakları maçları takvimlerinden takip edebileceklerdir. İlgili takıma dair hangi gün kiminle ve nerede maç yapacağı gibi detaylara kolay biçimde erişim sağlayabileceklerdir. Böylelikle gün içerisindeki iş yoğunluklarının yanı sıra ilgi duydukları takımların maçları ile ilgili zamanlamalarını ve detayları takip edebileceklerdir.

Kullanıcıların tek yapması gereken işlem Office 365 portallarındaki takvim bölümüne gelmeleri ve ilgi duydukları spor ve takımı seçmeleri ve takvimini eklemektir. Şekilde de görüldüğü üzere takvim eklemek için Office 35 portalındaki “Calender (Takvim)” bölümünden “Add calendar” tıklanmalıdır. Buraki “Interesting calender” tıklanmalıdır.

 

calender1

 

Şekilde de görüldüğü üzere web arayüzünün sağında ilgili ekran kullanıcıları karşılayacaktır. Bing ve Outlook alt yapısı ile kullanıcılar bu takvimleri ekleyebilmekte olup arayüzde “Bing calenders” başlığının altında “Sports” gözlemlenmektedir.

 

calender2

 

Şekilde de görüldüğü üzere ilgili spor dalları gözlemlenmektedir. İstenilen spor dalı seçilerek devam edilecektir.

 

calender3

Örnekte NBA’deki Los Angeles Laker’ın takvimine ulaşılmak ve takip edilmek istenmektedir. Şekilde de görüldüğü üzere basketbol dalına girildiğinde birçok başlık görülmektedir. Burada ki örnekte NBA’deki durumun takip edilmesi söz konusu olduğu için NBA başlığına girilecek ve ilgili takım seçilecektir. NBA’deki tüm takımlarda takip edilebilmektedir.

 

calender5

 

Şekilde de görüldüğü üzere demo ortamında “Los Angeles Lakers” takımına dair takvim kullanıcının takvimleri arasında yer almakta olup ilgili maçlar ve detayları ile ilgili bilgilere erişim sağlanacaktır.

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin