Microsoft Booking ile Randevularınızı Yönetin !!!

Firmaların müşterilerle randevu zamanlamanın çoğu zaman zahmeti işlerden biridir. E-postalar göndermek ya da anımsatıcılar ile tetiklemek ve süreci yönetmek günü karmaşık hale getirebilir ve asl odaklanması gereken işlerden uzak tutabilir. Kullanıcılar için randevu tarafındaki yaşanılan bu sorunlar için, personel ve müşteriler için randevu zamanlamayı basitleştirmek ve daha verimli kılmak için, Microsoft Bookings adı verilen Office 365 servisi kullanıcılara sunulmaktadır.

MicrosoftBooking

Microsoft Bookings, müşterilere randevu alarak hizmet veren küçük işletmeler için sunulmuş çevrimiçi ve mobil bir uygulamadır. Office 365 Business Premium subscription içerisinde yer alan Microsoft Booking, şu anda U.S ve Kanada’da aktif olan özelliktir. Bu tür işletmelere örnek olarak kuaför salonları, diş hekimleri, kaplıcalar, hukuk firmaları, finansal hizmetler sağlayıcılar, danışmanlık firmaları verilebilir. Microsoft Booking’in üç temel bileşeni vardır:

  • Müşterilerin ve hizmet sunması gereken firma personellerinin randevuları zamanlayabileceği bir rezervasyon sayfası
  • Firmaların müşteri bilgilerini kaydedebildiği, personel listelerini ve çizelgeleri yönettiği, hizmetleri ve fiyatlandırmayı tanımlayacağı, çalışma saatlerini ayarlayacağı ve servislerin ve personelin nasıl planlandıracağını kişiselleştirilebildiği, web tabanlı konfigürasyonların yapıldığı sayfalar
  • İşletme sahiplerinin tüm rezervasyonlarını görebildiği, müşteri listelerine ve iletişim bilgilerine erişebildiği ve manuel rezervasyon yapabildiği, iş dünyasına yönelik bir mobil uygulama

 

Görüldüğü üzere B2B çalışan ve toplantı organizasyonlarının sıklıkla yapıldığı firmaların randevularını yönetebileceği Microsoft Booking, ilerleyen günlerde birçok firma tarafından tercih edilecek özelliktir.

 

Microsoft’un Microsoft Booking ile yayınlamış olduğu tanıtım videosu aşağıdaki gibidir:

 

 

 

 

 

Referans: https://support.office.com/en-us/article/Say-hello-to-Microsoft-Bookings-47403d64-a067-4754-9ae9-00157244c27d

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin