Ana Sayfa Genel Microsoft Tea...

Microsoft Teams Toplantılarında Birlikte Modu Özelliği

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

Microsoft Teams Toplantılarında Birlikte Modu Özelliği

 

Günlük iş hayatın vazgeçilmezi olan toplantılar, günümüz koşulları ve firmaların dijital dönüşüm koşulları göz önünde bulundurulduğunda çevrimiçi olarak düzenlenmektedir. Haliyle BT yöneticileri kullanıcılara gerçek toplantı deneyimini sunacak teknolojilere odaklanmıştır. Microsoft, kullanıcılara Microsoft Teams uygulaması ile çevrimiçi toplantılar yanı sıra beraber çalışma platformu, sohbet edebilme, aramalar yapabilme, farklı uygulamalar ile entegre çalışabilme imkânı, dosya ve belge depolama ve belgeler üzerinde çalışma gibi birçok avantajı da beraberinde sunar.

Microsoft Teams uygulaması, kullanıcılara çevrimiçi toplantı özellikleri ile uçtan uca toplantı deneyimi sunar. Teams toplantılarında kullanıcıların ihtiyaç duydukları ve toplantı verimliliğini arttıran ekran paylaşımı, sohbet, toplantıyı kaydetme, tartışma odaları, beyaz tahta paylaşımı, formlar ile anket yapabilme gibi birçok özellik yer alır. Microsoft, Microsoft Teams uygulaması ile kullanıcılara her geçen gün yeni özellikler sunar. Toplantı özellikleri ile Microsoft Ignite 2020’de yenilikler duyurmuştur. Birlikte Modu bunlardan biridir.

 

 

Birlikte modu ile katılımcılar farklı lokasyonlarda olsa bile aynı yerden toplantıya katıldıkları hissiyatına sahip olur. Yapılan toplantılar sırasında katılımcılar sanki oditoryumda, konferasn salonunda gibi platformlarda görünür. Teams ekranlarında sanki toplantı odalarında oturur gibi toplantılarını yaparlar. Bu da kullanıcılara aynı mekânda toplantıda olduğu deneyimini yaşatır. Bu özelliği kullanmak için toplantıda en az beş kişi olmalıdır. Toplantı düzenleyecisi ya da sunucu rolündeki katılımcılar, toplantılarında Microsoft’un sunduğu sahneleri kullanabilir. Seçtikleri sahne, birlikte modda olan herkes için değişecektir.

 

 

 

 

https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-microsoft-ignite-2020/ba-p/1665600

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar