Microsoft Teams’de Power Virtual Agents ile Örnek Bot Senaryosu – Part II

15
Microsoft Teams’de Power Virtual Agents ile Örnek Bot Senaryosu – Part II

 

Bot Yayımlama

 

Gerekli konular oluşturulup, bot test edildikten sonra botun en son içerikle son kullanıcıların kullanımına sunulur, botu kullanıcılar kendileri kullanabildiği gibi yayımlanma arayüzündeki seçeneklerle kullanıcılarla da paylaşabilir.

Microsoft Teams’deki Power Virtual Agents uygulamasının arayüzünde oluşturulan bot içerisindeki “Yayımla” bölümündeki “Yayımla” seçeneği ile ilerlenir. Bot ilk kez yayımlandıktan sonra Teams arayüzünde kullanıcılar kendileri kullanabilir.

 

 

“Yayımla” seçeneğine tıkladıktan sonra kullanıcılara son içeriğin yayımlansın mı diye bir soru iletilir. “Yayımla” seçeneği ile ilerlenir.

 

 

 

Bot yayımlandıktan sonra “Microsoft Teams” arayüzünde botun yayınlandığı ve birkaç dakika sonra kullanıcıların kullanımına sunulacağı bilgisi paylaşılır. Botun önizlemesi görüntülenir. Aynı zamanda botun ayrıntıları ve ayarlarının yapılacağı seçeneklerde önizleme bölümünde görüntülenir. “Botu aç” seçeneği ile ilgili bot açılarak kullanılır.

 

 

Şekildeki arayüzde yayımlandıktan sonraki adımlar görüntülenir. Bot Teams’de açılabilir, istenirse diğer kullanıcılar ile de paylaşılabilir. Kullanıcılara yetkiler tanımlanabilir. Yayımlanan bota kullanıcılar kendiler Teams uygulaması üzerinden erişim sağlaması için “Botu Teams’de aç” seçeneği ile ilerlenir.

 

 

Kullanıcı oluşturduğu botu Teams uygulamasında açması için ilgili botu eklemelidir. Bunun için şekildeki arayüzde “Ekle” seçeneğine tıklanıt. Şekilde de gmrüldüğü üzere bota ait genel bakış ve izinler ile ilgili bot ile ilgili genel bilgilere sahip olunur.

 

 

Microsoft Teams uygulamasında oluşturulan bot artık kullanıma hazırdır.

 

 

 

Microsoft Teams’de Power Virtual Agents ile Örnek Bot Senaryosu – Part I

Microsoft Teams’de Power Virtual Agents ile Örnek Bot Senaryosu – Part III

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin