Ana Sayfa Genel Office 365 Gü...

Office 365 Güvenlik ve Uyumluluk | Denetim Günlüğünde Arama Sonuçları– Part 3

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

Denetim günlüklerinde arama kriterleri “Denetim günlüğünde arama” arayüzünde belirlenir. Böylelikle denetim günlüklerine dair detaylı aramalar yapılır. “Ara” arayüzünde kullanıcılar arama kriterlerini belirler ve “Ara” ile gerekli arama işlemini başlatırlar. Arama işlemleri birkaç dakika sürebilir.

DenetimGünlüğü-15

 

Arama sonuçları “Sonuçlar” bölümünde görüntülenir. Sonuçlar bölümünde en fazla 5000 olay görüntülenir. Arama kriterlerine göre 5000’den fazla olay varsa enson 5000 olay görüntülenir. Denetim günlükleri ile toplanan olaylara dair tarih bilgisi, IP adres bilgisi, kullanıcı bilgisi, etkinlik, öğe ve ayrıntılar görüntülenir.

DenetimGünlüğü-16

 

Belirli bir olayın ayrıntısını görüntülemek için üzerine tıklanmalıdır. “Ayrıntılar” bölümünde görüntülenen olay ile ilgili detaylar görüntülenir.

DenetimGünlüğü-17

 

Denetim günlüklerinde aranan olaylar arama kriterlerine göre listelenir, bu liste içerisinde filtreler yapılır. Bunun için “Sonuçları filtrele”ye tıklanır. Şekilde de görüntülendiği üzere tarih, kullanıcı, etkinlik, öğe ve ayrıntı bazlı filtrelemeler yapılır. Seçilen filtreye göre sonuçlar yeniden listelenir.

DenetimGünlüğü-18

 

Denetim günlüğüne dair arama sonuçları CSV dosyası olarak dışa aktarılabilir. Bunun için “Sonuçları dışa aktar” seçeneğine tıklanır. Buradaki iki farklı seçenek yer alır: “Yüklenen sonuçları kaydet” ve “Tüm sonuçları indir”. ”Yüklenen sonuçları kaydet” ile denetim günlüğü arama sayfasındaki sonuçlar başlığı altındaki sonuçlar CSV dosyası olarak dışa aktarılır. “Tüm sonuçları indir” seçeneği ile Office 365 denetim günlüklerindeki arama kriterlerine uyan tüm girdiler dışa aktarılır. Denetim günlüğü arama sonucunun görüntüleyebildiği 5000 olaya ek olarak tüm olaylar bu seçenek ile dışa aktarılır. Burada indirilen CSV dosyasında ise 50000 girdiye kadar görüntülenir. Daha fazla olayın görüntülenmesi için denetim günlüğündeki arama sonuçlarına dair zaman aralığı kısaltılabilir.

 

DenetimGünlüğü-19

 

Şekildeki arayüzde denetim günlüklerindeki arama sonuçlarının indirildiği örnek CSV dosyasının içeriği görüntülenmektedir.

DenetimGünlüğü-20

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar

OneDrive’da Önemli Klasörleri Koruma

  OneDrive’da Öneml...

OneDrive’ı Geri Yükleme

  OneDrive’ı Geri Y...

OneDrive’da Birlikte Çalışma

  OneDrive’da Bir...

OneDrive’da Klasörleri ya da Dosyaları Bulma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Klasör Paylaşma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Dosya Paylaşma

  OneDrive’da Dosya...

OneDrive’da Dosyaların Sürüm Geçmişi

  OneDrive’da Dosya...