Ana Sayfa Genel Office 365 iç...

Office 365 için ADFS 3.0 ile Single Sign On – Part 7

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

ADFS kurulumunun tamamlanmasının ardından ADFS Proxy’nin konfigürasyonu yapılacaktır. Bunun için Server Manager’da bayrak ikonunun altında yer alan ünlem işaretine tıklanarak “Open the Web Application Proxy Wizard” seçeneği ile devam edilir.

14

“Welcome” başlığı altında Web Application Proxy’e ait özet bilgi yer alır. “Next” seçeneği ile devam edilir.

15

“Federation Server” bölümünde ADFS Proxy’e ADFS sunucunun bilgileri girilmelidir. Burada ADFS servis adı ve ADFS sunucularında lokal administrator yetkisine sahip kullanıcı bilgisini girilecektir.

16

ADFS Proxy konfigğrasyonu için public bir sertifikaya ihtiyaç vardır. Bunun için ADFS sunucusunda kullanılan sertifika kullanılabilineceği gibi farklı public sertifika da gösterilebilinmektedir. Buradaki sertifikanın adına public DNS’e kayıt açılması gerekmektedir.

17

Yapılan işlemlere dair Powershell’de kullanılabilecek komut arayüzde görülmektedir. “Configure” ile devam edilmelidir.

18

Konfigürasyonun başarılı şekilde tamamlanmasının ardından “Close” seçeneği ile devam edilir.

19

ADFS Proxy işleminin sağlıklı çalıştığına dair kontrol Remote Access Management Konsolundan sağlanabilmektedir.

20

Gerekli konfigürasyonun tamamlanmasının ardından public DNS’e ADFS Proxy’i point edecek kayıtın girilmesi sağlanacaktır.

21

Konfigürasyonların tamamlanmasının ardından şirket dışındaki networkten Office 365 portalına girilmesi sağlanacaktır. Office 365 otomatik olarak kullanıcıların hesap bilgilerini girecekleri ekrana yönlendirilmesi sağlanır ve ADFS’e ait web form açılacaktır. Kullanıcılar gerekli bilgileri de girdikten sonra Office 365 portalına giriş sağlayabileceklerdir.

22

23

24

Yapılan yönlendirmeyi gözlemleyebilmek için Office 365 portalına girdikten sonra F12 tuşuna basılır ve kullanıcı hesabını girdikten sonraki yönlendirmeler şekilde de görüldüğü üzere web sitesinin altından gözlemlenebilecektir.

25

 

Böylelikle ADFS 3.0 ile Office 365 platformlarında Single Sign On yapısı kurgulanmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar

OneDrive’da Önemli Klasörleri Koruma

  OneDrive’da Öneml...

OneDrive’ı Geri Yükleme

  OneDrive’ı Geri Y...

OneDrive’da Birlikte Çalışma

  OneDrive’da Bir...

OneDrive’da Klasörleri ya da Dosyaları Bulma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Klasör Paylaşma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Dosya Paylaşma

  OneDrive’da Dosya...

OneDrive’da Dosyaların Sürüm Geçmişi

  OneDrive’da Dosya...