OneDrive İş ile Universal Print (Evrensel Yazdırma) Entegrasyonu

OneDrive İş ile Universal Print (Evrensel Yazdırma) Entegrasyonu

 

Belgeler günlük iş hayatının olmazsa olmazlarındandır. Kullanıcılar belgeler üzerinde çalışır kimi zamanda iş açısından kritik durumlarda da belgeleri yazdırmaya ihtiyaç duyar. Microsoft, Universal Print ile firmalara Microsoft bulut hizmetleri aracılığı ile yazıcı altyapılarını yönetme imkânı sunar. Universal Print özelliği tamamen Azure portalında çalışan ve Universal Print uyumlu yazıcılarla herhangi bir altyapı gerektirmeden çalışan merkezi ve modern yazıcı yönetim portalıdır. Universal Printer ile uyumlu olmayan yazıcılar ile de bağlayıcılar sayesinde yazıcılar tanımlanabilir ve dağıtılabilir.

Bilindiği üzere OneDrive İş, belgelerin ve dosyaların depolanmasını ve yönetilmesini sağlayan Microsoft 365 hizmetidir. Kullanıcılar OneDrive İş ile uçtan uca belge yönetimi sağlar. OneDrive İş sayesinde kullanıcılar belgelerine internetin olduğu herhangi bir noktadan erişebilirler. OneDrive İş ile Universal Print entegrasyonu sayesinde kullanıcılar OneDrive İş içerisinde yer alan belgelerini kişilerin cihazlarına herhangi yazıcı yüklemeden firma içerisindeki yazıcılarından yazdırmalarına olanak sağlar. Kullanıcılar Universal Printer özelliklerini kullanarak OneDrive İş içerisinde yer alan dosyalarını kolay ve hızlı şekilde yazdırabilecektir.

Kullanıcılar yazdırmak istedikleri dosyalara Microsoft 365 portallarındaki OneDrive İş’in web arayüzünden erişerek ilgili belgeyi seçer ve “Yazdır” seçeneğine tıklar.

 

 

Kullanıcı makinesinde yazıcıların yüklü olup olmadığına bakmaksızın, firmanın Universal Print üzerindeki ayarlarına göre erişimi olduğu bir yazıcıyı seçer ve yazdırma işlemini gerçekleştirir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar tarayıcı üzerinden cihazlarındaki aynı yazdırma deneyimini yaşar. Bu özellikteki desteklenen dosya türleri PDF, XPS, Word, Excel ve PowerPoint’tir. Kullanıcılar isterlerse makinelerinde yüklü yazıcılardan da çıktı alabileceklerdir.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin