PowerPoint Uygulamasında Cameo Özelliği

PowerPoint Uygulamasında Cameo Özelliği

 

Microsoft 365 uygulamaları iş hayatında kullanıcıların doküman yönetiminde etkin kullandıkları uygulamalardır. Microsoft bu noktada Microsoft 365 uygulamaları ile ilgili kullanıcıların iş verimliliğini arttıran özellikler sunar.

Microsoft 365 uygulamaları içerisinde yer alan PowerPoint’teki araçlar ile kullanıcılar profesyonel sunumları kolayca hazırlayabilir. Günden güne yeni özellikler eklenen PowerPoint uygulaması ile çok daha interaktif sunumlar hazırlanabilir. Bu özelliklerden biri de Powerpoint içerisinde yer alan Cameo özelliğidir. Cameo, canlı kamera görüntüsünü sorunsuz şekilde sunuma entegre eden özelliktir. Bu sayede kullanıcılar kamera görüntülerini sunuma ekleyebilir, biçimlendirme, geçişler ve stiller gibi araçları kullanarak sunum içerisinde yer alan canlı kamera görüntülerini düzenleyebilir. Cameo özelliği Windows veya macOS cihazların masaüstü uygulamasında Microsoft 365 kullanıcıları tarafından kullanılabilir. PowerPoint’in web uygulaması Cameo uygulamasını desteklememektedir.

PowerPoint sunumda Cameo özelliğini kullanmak için ilgili sunumda “Ekle” sekmesindeki “Cameo” seçeneğine tıklanır.

 

 

Şekilde de görüldüğü üzere Cameo özelliği seçildiğinde sunum içerisindeki sekmelerde “Kamera Biçimi” görüntülenir. Bu sekmede kamera stilleri, kamera şekli, kamera kalınlığı, kamera efektleri gibi canlı kamera görüntüsü ile ilgili ayarlar yapılır.

 

 

Şekildeki örnekte de görüldüğü üzere canlı kamera görüntüsü ilgili sunumda görüntülenecektir.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin