Skype Meeting Broadcast İle Toplantı/Etkinlik Organize Edilmesi

291

Skype Meeting Broadcast özelliği Skype For Business Online ile gelen ve 10000 katılımcıya kadar broadcast toplantılar düzenlenmesine olanak sağlayan teknolojidir. Firmaların alt yapılarında bu özelliği aktif etmesi ile etkinliklerin broadcast olarak sunulması gibi senaryolarda efektif kullanılabilmektedir. Aktif edilmesi ile kullanıcılara sunulan Skype Meeting Broadcast portalı üzerinden kullanıcılar toplantılarını organize edebileceklerdir. Skype Meeting Broadcast portalına girebilmek için “portal.broadcast.skype.com” ya da broadcast.skype.com adresinden giriş yapılmalıdır. İlgili portal linkinin girilmesi ile kullanıcılar hesap bilgileri ile oturumlarını açmalıdır. Gerekli giriş işleminin tamamlanması ile toplantı organize edebilecekleri ve var olan toplantıları gözlemleyebilecekleri arayüze erişeceklerdir. Şekilde arayüzde kullanıcıların Skype Meeting Broadcast portalı gözlemlenmektedir. “All Meeting” başlığında takvim ve düzenlenen toplantılar gözlemlenir. Aynı zamanda Skype Meeting Broadcast ile ilgili alınabilecek hatalara ilişkin çözümler bulmak adına “Skype Meeting Broadcast Support” linkine tıklanabilir. “New Meeting” seçeneği ile ilerlenmesi durumunda yeni toplantıların organize edilir.

11

“New Meeting” seçeneği ile devam edildiğinde yeni düzenlenecek toplantıya dair ayarların girileceği arayüz gözlemlenecektir. Şekilde de görüldüğü üzere yetkilendirme, zamanlama, toplantıya/etkinliğe dair “Event team”lerin gibi toplantıya dair birçok ayar yapılabilmektedir. Burada “Meeting title” bölümünde toplantıya dair başlık, toplantı süresi ve etkinlik takımı (event team) bilgileri girilecektir.

12

 

 

Yukarıdaki ayarlar dışında katılımcıların kimler olacağına dair ayarlamaların yapıldığı bölüm de yer almaktadır. Bu bölümde 3 farklı seçenek yer almaktadır. “Anonymous” seçildiğinde link ile şirket dışındaki kullanıcılarında katılım göstereceği bir toplantı/etkinlik organize edilmiş olacaktır. “Secure” seçeneği ile ilerlendiğinde ise “Attendees” bölümüne eklenen kullanıcıların katılım gösterebileceği toplantı/etkinlik organize edilmiş olacaktır. Bu bölüme tek tek kullanıcılar eklenebilindiği gibi grup bilgisi de girilebilir. “All Company”nin seçilmesi ile firma çalışanlarının kullanıcı adı ve şifresi ile katılım göstereceği şekilde toplantı/etkinlik düzenlenir. Bu sayede oluşturulan etkinlik/toplantıya kimlerin katılacağı ile ilgili konfigürasyonlar yapılabilmektedir. “Video Recording” bölümünde toplantının/etkinliğin kayıt edilip edilmeyeceğine dair ayarlama yapılır.

13

 

 

Gerekli konfigürasyonların yapılmasının ardından toplantı/etkinlik oluşturulur. “Join link” bölümünde “Show” denildiğinde broadcast etkinliğine/toplantısına erişim sağlanacak link gözlemlenecektir. Yetkili olan kullanıcılar bu link üzerinden erişim sağlamış olacaklardır. “Create Outlook invitation” tıklanıldığında Outlook’a toplantının/etkinliğin entegrasyonu sağlanacaktır. Bu arayüzde istenilirse organize edilen toplantı/etkinlik ile ilgili özel ayarlar, değişiklikler ya da silinmesi işlemleri de gerçekleştirilebilir. Bunun için sağ panelde yer alan “Customize”, “Edit”, “Delete” seçenekleri ile ilerlenecektir.

14

 

Organize edilen toplantı ya da toplantılar yine “All meetings” bölümünde gözlemlenecektir.

15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin