SharePoint Online’da E-posta İçin Tasarlanan Haber Şablonları

SharePoint Online’da E-posta İçin Tasarlanan Haber Şablonları

 

SharePoint Online, kullanıcıların iş hayatında etkili iletişim ve iş birliği içerisinde çalışma platformu sunan bulut tabanlı veri hizmetidir. Firmaların firma kültürüne uygun portallar tasarlayabileceği, ekiplerin işbirliği içerisinde çalışabilecekleri siteler tasarlayabilecekleri, belge paylaşımı ve belgeler üzerinde gerçek zamanlı çalışma ortamı sunan güvenli platformdur. Doküman yönetimini dosyaları düzenlemek, paylaşmak, izlemek gibi özellikleri ile kolaylaştırır. SharePoint Online içerisindeki iş akışları ile iş süreçleri otomatikleştirilebilir ve verimlilik artar. Firmalar gereksinimlerine göre modern site sayfaları, web bölümleri, listeler, kitaplıklar, arama, PowerApps, Power BI gibi ek özelliklerle SharePoint Online’ı düzenleyebilir. Microsoft 365 ile entegre çalıştığı için Microsoft uygulamaları ile veri paylaşımını sağlar. Kullanıcılar herhangi cihazdan her yerden SharePoint Online’daki verilere erişir. SharePoint Online veri güvenliği ve uyumluluğu noktasında da güçlü özelliklere sahiptir. Firmalar bu özelliklerle firma politikalarına uygun verilerini yönetebilir.

SharePoint haberler özelliği ile firmalar SharePoint Online sitelerinde firma ile ilgili haberler yayınlayabilir. Bu haberler, “Haberler” bölümünü kullanarak otomatik olarak toplanır ve sitenin giriş sayfasında gösterilir. SharePoint haberleri ile kullanıcılar firmadaki ya da ekipteki güncel bilgilerden haberlerden haberdar olur ve çalışanlar arasındaki iletişimi güçlendirir. Microsoft SharePoint Online’daki e-posta için tasarlanan haber şablonları ile yayınlanan haberler aynı zamanda mail olarak da ilgili kullanıcılara iletilebilir. Bu özellik ile SharePoint haberleri giriş sayfasında yayınlanırken aynı zamanda mailde okunabilecek şekle dönüşür. Böylelikle SharePoint haberleri yayınlayan kullanıcılar ilgili haberi yayımlamanın yanı sıra hedef kitlelere mail yolu haberi ile iletebilir. SharePoint iletişim kanalında bu özellik kullanılabilir.

SharePoint Online’daki e-posta için tasarlanan haber şablonları için haberi yayınlayacak kullanıcı ilgili SharePoint web sitesine gelir ve haber eklemek için  “+ Yeni”ye tıklanır ve “Haber gönderisi” seçilir.

 

 

“Haber şablonları” bölümünde e-posta için tasarlanan SharePoint Online haber şablonları görüntülenir. Gereksinime göre ilgili şablon seçilir ve “Gönderi oluştur” seçeneği ile ilerlenir.

 

 

E-posta için tasarlanan şablon gereksinimlere göre düzenlenir. Gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra “Post and Send” seçeneği ile ilgili haberin yayınlanması ve mail olarak gönderilmesi sağlanır.

 

 

Bu tarz şablonlar mail olarak gönderilebildiği için ilgili mailin kime ya da kimlere iletileceği, kime ya da kimlere bilgi verileceği konusu ve haber ile ilgili bilgilerin yer aldığı arayüz görüntülenir. Gerekli bilgiler girildikten sonra “Gönder” seçeneği ile ilgili haber kullanıcılara iletilir.

 

 

Aşağıdaki arayüzde de görüldüğü üzere hazırlanan haber ile ilgili bilgiler SharePoint sitesinde yayınlanmıştır.

 

 

Aynı zamanda hazırlanan haber belirlenen hedef kitleye mail yolu ile de iletilmiştir.

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin