Ana Sayfa Genel Microsoft Tea...

Microsoft Teams Toplantılarında El Kaldırma Özelliği

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

Microsoft Teams Toplantılarında El Kaldırma Özelliği

 

Microsoft Teams, kullanıcıların sohbet edebildikleri, görüntülü ya da sesli görüşmeler yapabildikleri, ekran paylaşımlarında bulundukları, ekip olarak iletişim kurabildikleri ve ekip olarak kullanılan uygulamalara merkezi olarak erişebildikleri, çevrimiçi toplantılar yapabildikleri, OneDrive gibi bulut depolama hizmetlerine erişim sağlayabildikleri merkezi çatı uygulamadır.

Günümüz koşullarında çevrimiçi toplantılar günlük iş hayatında önemli yere sahiptir. Microsoft Teams, çevrimiçi toplantı noktasında kullanıcılara Teams toplantı daveti ile herkesin bilgilendirilmesi ve firma dışından kullanıcıların katılmasına olanak sağlar. Kullanıcılar Teams Odaları ile toplantılara başlayabilirler. Toplantılarını sesli ya da görüntülü yapabilirler. Toplantı sırasında ekran, pencere ya da beyaz tahta paylaşabilirler. Arka planı bulanıklaştırma özelliği ile toplantıdaki görüntülerinin arka planlarını ayarlayabilirler. Toplantıyı kayıt altına alabilirler ve toplantı ile ilgili notlar alabilirler. Toplantı sonrasında kayıt ve toplantı notlarını paylaşabilirler. Teams toplantılarında ve toplantı sonrasında sohbet edebilirler. Sunduğu bu ve buna benzer birçok özellik ile kullanıcılara uçtan uca çevrimiçi toplantı deneyimi yaşatır.

Bulut teknolojilerinin en önemli özelliklerinden biri her geçen gün varolan özelliklerini geliştirmenin yanına yeni özellikleri kullanıcılara sunmasıdır. Microsoft Teams de yeteneklerini her geçen gün geliştirmekte, yeni özellikler ile iş birliği ve verimliliği arttırmaktadır. Çevrimiçi toplantılar günümüz koşullarında sık kullandığımız özelliklerden biri olup, Microsoft Teams bu noktada kullanıcılara el kaldırma özelliğini sunmaktadır. Bu özellik sayesinde toplantı sırasında toplantı katılımcılarının konuşmak istediklerini belirlemelerine olanak sağlayarak büyük toplantılara aktif olarak katılmayı kolaylaştırır. El kaldırma özelliğinin kullanılabileceği diğer senaryolardan biri de sunum yapan kullanıcının katılımcılara anlık oylama senaryolarında, onaylayan kullanıcıların el kaldırmasını istediğinde hızlıca geri bildirim almakta kullanabilir.

El kaldırma özelliği için Microsoft Teams toplantısına giriş yapılır ve toplantı ekranın altında toplantıda kullanılacak araçların yer aldığı bölümde yer alan “Elinizi kaldırın” seçeneğinin yer aldığı el simgesine tıklanır.

 

 

“Elinizi kaldırın” simgesi olan el işaretine tıklandığında toplantı arayüzünde hangi kullanıcının el kaldırdığı görüntülenir. Aynı zamanda katılımcıların yer aldığı katılımcı isminin yanında el simgesi görüntülenir. Böylelikle toplantı sahibi el kaldıran kullanıcılara söz hakkı verebilir. Toplantı sahibi katılımcı isminin yanındaki üç noktaya tıklayarak “Eli indir” seçeneği ile el kaldıran kullanıcının elini indirebilir.

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar