Microsoft Teams’de Kanalı Arşivleme ve Geri Yükleme

Microsoft Teams’de Kanalı Arşivleme ve Geri Yükleme

 

Microsoft Teams’de kanalı arşivlemek ve geri yüklemek için aşağıdaki adımlar uygulanır:

 

  • Microsoft Teams uygulaması açılır. Arşivlemek istenilen kanalın yanındaki “…”ya tıklanır ve “Kanalı arşivle” seçilir. Kanal arşivlendiğinde tüm konuşmaların dondurulacağı ve istenildiğinde kanalı geri yüklenebileceği ile ilgili uyarı ekranı görüntülenir. “Arşivle” ile kanalı arşivlenir.
  • Microsoft ekibinin altındaki “Tüm kanalları göster”e tıklanır. “Gizlenen kanallar” altında arşivlenen kanal görüntülenir. Arşivlenen kanala tıklandığında kanalın arşivlendiği ve başka ileti gönderilemeyeceği ile ilgili mesajı görüntülenir.
  • Arşivlenen kanalı geri yüklemek için kanalın yanındaki “…”ya tıklanır ve “Kanalı geri yükle” seçilir. Ekibin altında, kanalın geri yüklendiğini görüntülenir.
  • Arşivlenen kanallar “Ekibi yönet” bölümünden de geri yüklenebilir. İlgili ekibin yanındaki “…”ya tıklanır ve “Ekibi yönet” seçilir. “Kanallar” başlığı altındaki “Arşivlenmiş” başlığı altında arşivlenen kanallar görüntülenir. Arşivlenen kanalın yanındaki “…”daki “Kanalı geri yükle” seçilir. Kanalın geri yüklendiği görüntülenir.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin