Ana Sayfa Genel Office 365 Sw...

Office 365 Sway Yenilikleri

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

Sway uygulaması birçok firma tarafından beğenilen ve kullanıcılar tarafından interaktif kullanılan Office 365 hizmetlerinden biridir. Kullanımı günden güne artan, iş ve okul ortamlarında kullanılan Sway ile ilgili Microsoft da IT çalışanları için kontrol mekanizmaları geliştirmektedir. Böylelikle son kullanıcı ile direkt etkileşim içerisinde olan Sway bazı noktalarda yönetilebilmektedir.

Sway’e Recycle Bin Özelliği Geldi!

Sway uygulamasının çıkması ile beraber kullanıcı feedback’leri toplanmış ve genel isteklerden biri olan Recycle Bin özelliği artık gelmiş durumdadır. Recycle Bin özelliği sayesinde web ortamından, Windows 10 Sway uygulamasından veya iPhone ve iPad Sway uygulamalarında silinen Sway sunumlar 30 gün boyunca saklanmakta, istenildiği zaman da geri dönüşü sağlanmaktadır. Haliyle son kullanıcı tarafından silinen Sway sunumları 30 gün boyunca da ulaşılabilir durumda olacaktır. Office 365 panelinden Sway web arayüzüne gelindiğinde “Recycle Bin” başlığı gözlemlenecektir. Buradaki başlığa tıklanıldığında silinen Sway’lerinin gözlemlenmesi sağlanacaktır.

1

 

 

“Recycle Bin” arayüzünde silinen Sway’lerin gözlemlenmesi dışında kullanıcıların silinen Sway’lerinin 30 gün sonra kalıcı olarak otomatik olarak silineceği de yer almaktadır. Silinmiş olan Sway’in yeniden yüklenmesi için ilgili Sway seçilmeli ve “Restore All” seçeneği ile devam edilmelidir. “Empty Recycle Bin” seçeneği ile ise Sway çöp kutusundaki tüm Sway uygulamaları silinecektir. Bu işlem sonrası Sway uygulaması kalıcı silinmiş olacaktır.

2

 

Windows 10 Sway Uygulamasında Full Screen Mod

İnteratif içerikleri barındıran sunumların hazırlandığı ve sunulduğu Sway uygulamasını Windows 10 cihazlarında da uygulama bazlı kullanabilmektedir. Sunumlar sırasında gerekli olan özelliklerden full screen mod Sway web uygulamasında kullanılmakta ve kullanıcıların talep ettikleri özelliklerdendir. Bu beklentiden dolayı Microsoft Windows 10’da Sway uygulamasına da Full Screen Mod özelliğini getirmiştir. Bunun için Sway uygulamasındaki “Oynat” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Akabinde Sway uygulaması full screen mod’da açılacak ve sunuma hazır hale gelecektir.

3

 

 

Aynı zamanda gelen yeniliklerden bir diğeri de Windows 10 cihazlarda Sway uygulamasına içerik ekleme işlemlerinde sürükle bırak methodunun kullanılmasıdır. Son kullanıcı tarafında bu ve buna benzer kullanım kolaylığını sağlayacak birçok özellik yine gelecektir.

Google Play for Education gibi artık Chrome Web Store’da da artık Sway yer almaktadır. Chrome Web Store’dan Sway’in indirilmesi ile Chromebook ve Google Apps kullanıcıları Chrome browser’larından ve Chromebook launcher’dan Sway’e erişim sağlanacaktır. İndirmek için ilgili linkin tıklanması yeterlidir.

 

3-1

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar

OneDrive’da Önemli Klasörleri Koruma

  OneDrive’da Öneml...

OneDrive’ı Geri Yükleme

  OneDrive’ı Geri Y...

OneDrive’da Birlikte Çalışma

  OneDrive’da Bir...

OneDrive’da Klasörleri ya da Dosyaları Bulma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Klasör Paylaşma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Dosya Paylaşma

  OneDrive’da Dosya...

OneDrive’da Dosyaların Sürüm Geçmişi

  OneDrive’da Dosya...