Send To Sway Add-In for OneNote (Preview)

Son zamanlarda en çok kullanılan ürünlerden biri olan Sway ile interaktif sunumlar hazırlanmaktadır. Eğitim başta olmak üzere kurumsal birçok firma da digital sunumlar Sway ile hazırlanmakta olup, gerekli paylaşımlar ile de diğer kişilerin erişimi sağlanmaktadır. Yine artık ajandaların yerini alan günlük hayattaki herhangi notu tutabileceğimiz OneNote’da son kullanıcı tarafından interaktif kullanılmaktadır. OneNote yeni gelen teknolojiler ile de entegre çalışıyor olması ürünün kullanım yelpazesini arttırmıştır.

Son kullanıcı tarafından etkin kullanılan Sway ve OneNote uygulamalarındaki kullanım kolaylığını arttıracak yeni özelliklerden biri daha artık Sway OneNote uygulamasında Add-In olarak yer alacaktır. Şu an Preview olan bu özellik sayesinde OneNote notları ve resimleri Sway uygulamasına aktarılacaktır. Send To Sway Add-In for OneNote indirmek için ilgili link tıklanmalıdır. İşletim sistemi Windows 7 ve, Windows 8, Windows 8.2 ve Windows 10 cihazlara konumlandırılmakta olup, Microsoft OneNote 2013 ve OneNote 2016’nın yüklü olması gerekmektedir. Send To Sway Add-In for OneNote kurulum dosyası 1,5 MB boyutunda olup, 32 bit ve 64 bit kurulum dosyaları vardır. Şekilde de görüldüğü üzere kurulum dosyası indirilmeli ve kuruluma başlanılmalıdır.

4

 

Kurulumun tamamlanması ile OneNote uygulamasına Send To Sway seçeneği gelecektir. Birkaç adımda OneNote’da yer alan verilerin Sway’e aktarılması sağlanacaktır.

5

 

“Send To Sway” seçeneğine tıklanması ile Microsoft hesap bilgisinin girilmesi gerekecektir. Burada girilecek hesap bilgisi aktarılacak Sway hesabı olmalıdır.

6

 

Şekildeki arayüzde Sway’e isim verilmesi sağlanır. Böylelikle portaldan veya desteği varsa Sway uygulamasından OneNote’da almış olunan notlar veya resimlere bu Sway ismi ile erişilecektir. “Sway it” ile OneNote uygulamasının Sway olarak kullanılması ve geliştirilmesi sağlanacaktır.

 

7

Şekilde de görüldüğü üzere ilgili OneNote notlarının ilgili Sway linkinden erişimi sağlanacaktır. “View your Sway” seçeneği ile de Sway’in izlenmesi sağlanacaktır.

8

 

Sway’de ya da Office 365’deki Sway kullanılıyorsa Office 365 hesabı ile oturum açıldıktan sonra OneNote belgesinin Sway olduğu gözlemlenecektir. Bu sayede Sway’in araçları interaktif olarak OneNote ile aktarılan verilerde de kullanılabilecek ve interaktif olarak kullanılmaya başlanılacaktır.

9

 

 

 

Referans:  https://blogs.office.com/2016/01/22/sway-recycle-bin-full-screen-mode-in-windows-send-to-sway-add-in-for-onenote-preview-and-more/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin