Directory Syncronization Tool için AD Şema Genişletilmesinde Alınan Hata

123

Bilindiği üzere Office 365 senaryoların içerisinde sıklıkla yer alan Directory Senkronization Tool ile Active Directory’den Office 365 platformuna network nesnelerini(kullanıcılar ve gruplar gibi) read-only olarak aktarılması söz konusudur. Dolayısıyla bu tip senaryolarda network nesnelerinin (kullanıcı ve gruplar gibi) yönetimi lokalden merkesi olarak yapılmaktadır.

Dirsync olan ortamda Exchange Online’da olan kullanıcı mail kutularının ve grupların özellikler bölümündeki ayarlarda yine local Active Directory’den yapılması gerekmektedir. Eğer Office 365 platformuna geçen bir firmanın eskiden alt yapısında Exchange sunucu var ise kullanıcıların ya da grupların “attributes” özellikler kısmında Exchange’e ait ayarların yapılacağı başlıklar yer almaktadır. Ancak Dirsync alt yapısı ile çalışacak firma, mail sistemlerini direkt Office 365’de tutmak istemişlerse ya da IMAP, POP3 veya Exchange dışında Lotus Notes gibi başka mail sunucularından geçiş yapmışlar ise burada Exchange Online’a ait ayarların lokal Active Directory’den yapılması söz konusu olacağından Active Directory şemasının genişletilmesi söz konusudur.

Bunun için Microsft Exchange Server setup indirilerek aşağıdaki komutun Active Directory’de çalıştırılması gerekmektedir.

setup.exe /prepareschema /IAcceptExchangeServerLicenseTerms

Ancak bu komutun çalıştırılması ile aşağıdaki hatanın gözlemlenmesi söz konusudur.

1

Bunun için makinadaki bölge ve dil ayarlarının “English(United Stated)” olarak konfigüre edilmesi gerekmektedir.

2

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin