Klasik Teams Uygulamasının Kullanılabilirliğinin Son Tarihi

Klasik Teams Uygulamasının Kullanılabilirliğinin Son Tarihi

 

Microsoft Teams kullanıcıların ekip çalışmalarını kolaylaştıran, toplantılar düzenleyebildikleri, aramalar yaptıkları, iletiler gönderdikleri, belgeler üzerinde beraber çalışabildikleri işbirliği platformudur. Teams içerisinde yer alan özelliklerle kullanıcılar ekip olarak çalışabilir, yapay zeka desteği ile işlerini daha etkili yönetebilir. Teams kullanıcıların merkezi uygulamadan iş hayatlarındaki gereksinimlere ulaşabildikleri iletişim ve iş birliği için sunulmuş güçlü bir araçtır.

Microsoft yakın zamanda kullanıcılara yeni Teams uygulamasını sunmuştur. Yeni Teams uygulamasında işbirliği ve iletişim için daha fazla özellik ve geliştirme sunulmaktadır. Kullanıcı dostu arayüzü  ile kullanıcılara modern bir arayüz sunmakta olup, daha etkili toplantı düzenlenebilir. Ekip için sohbet odalar oluşturulabilir, ekip olarak iletişimler kurulabilir.  Sunduğu bu özelliklerin yanı sıra kullanıcılara gelişmiş performans, güvenlik ve BT yönetimi de sunmaktadır. %50 daha az bellek kullanan bu uygulama ile daha hızlı , daha akıllı ve esnek uygulamadır.

 

31 Mart 2024’e kadar kullanıcılar klasik Teams uygulamasını kullanmaya devam edebilir. Ancak Microsoft yeni özellikler ve yeteneklerden yararlanmak adına en kısa sürede yeni Teams uygulamasına geçilmesini önermektedir. 31 Mart 2024’ten sonra tüm klasik Teams kullanan kullanıcılar otomatik olarak yeni Teams’e geçecektir. Kullanıcılara yeni Teams uygulaması yüklenecek ve klasik Teams uygulaması kaldırılacaktır. Aşağıdaki listede yeni Teams uygulaması ile ilgili tarihler yer alır.

 

 

1 Şubat 2024’ten itibaren klasik Teams uygulaması kullanan kullanıcılara otomatik güncelleştirmenin zaman çizelgesini hatırlatan Teams uygulamasının penceresinde bir banner görüntüleyecek. Kullanıcılar desteklenmeyen işletim sistemi kullanıyorsa buradaki mesajlar farklı görüntülenir. 30 Hazirana kadar klasik Teams uygulaması kullanabilecek kullanıcılar bu banner’ı 1 Nisan 2024 tarihinden itibaren görüntüleyecektir.

31 Mart tarihinden sonra yeni Teams uygulamasında çalışan kullanıcılarda herhangi bir değişiklik olmayacak ancak klasik Teams uygulaması kullanan kullanıcıların uygulaması otomatik olarak güncellenecektir. Kullanıcılar bu tarihten sonra klasik Teams uygulamasına geri dönmeyecektir.

 

 

 

 

https://learn.microsoft.com/en-us/microsoftteams/teams-classic-client-end-of-availability

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin