Microsoft 365 Destek Özelliğinde Yenilikler

Microsoft 365 destek özelliği, verimli ve şeffaf olmanın yanı sıra yüksek kaliteli olacak şekilde tasarlanmıştır. BT ekipleri destek almak istedikleri konularda Microsoft destek özelliğini kullanır ve Microsoft ekiplerinden destek alabilirler. Böylelikle karşılaşılan sorunlara hızlı çözümler sağlanır. Microsoft 365 destek hizmetinde, kullanıcılara sunduğu destek sürecindeki genel şeffaflık ve sorunları çözümleme süresini azaltmaya yardımcı olacak birçok yenilik sunulmuştur. Böylelikle destek sürecinde BT ekiplerine uçtan uca destek olmanın yanında hızlı çözümler üretilir. Güncellenen destek deneyimi, 2019 yılının ilk çeyreğinden itibaren tüm yöneticilere yayılmaya başlayacaktır. Klasik destek deneyimi sınırlı bir süre daha kullanılacaktır.

Microsoft 365 destek özelliği kullanıcılara aşağıdaki özellikleri sunar:  

·       Tam sayfa bilet geçmişi görüntülenebilecek ve destek ekibi ile tüm iletişimlere doğrudan yönetici merkezinden erişim sağlanacaktır.

·       Destek talebi ile ilgili çözüm adımları görüntülenecektir. Çözüm adımlarının detaylarına yeni açılan destek taleplerinde erişim sağlanır.

·       Servis talebi ile ilgili geri dönüşün ne zaman yapılacağı planlanabilir. Kullanıcıların servis talepleri ile kullanıcının belirlediği zaman diliminde direkt Microsoft’tan destek alınması sağlanır. Notlar ya da ekli dosyalar ile servis desteği ile ilgili içerikler zenginleştirilebilir, böylelikle Microsoft destek ekiplerine daha çok bilgi sağlanır.

·       Kullanıcı tarafından yaşadıkları sorunun severity’sini belirleyebilir. İhtiyaç duyulan destek ile Premier A / B / C ve Unified kritik / kritik değil gibi destek düzeyleri belirlenir. Sev A / Critical, telefon destek talepleriyle sınırlıdır, bu size eldeki sorunu çözmeniz için en hızlı seçeneği sunar.

·       Kullanıcılar son 13 ayda oluşturulan destek kayıtlarını görüntüleyebilir.

·       Destek kayıtlarındaki açıklama bölümüne dair karakter sayısı 2500’e yükseltilerek daha ayrıntılı açıklama bilgileri girilebilecek.

·       Akıllı self-servis desteği ile otomatik asistandan anında destek alınabilir ve makine öğrenmesi ile güçlendirilmiş arama ile daha iyi çözümler bulmanıza yardımcı olur. Destek hizmetinin sunduğu çözümler kullanıldıkça gelişecektir. Kullanıcılarda sürekli gelişen çözüm havuzundan faydalanabileceklerdir.

·       Servis talebinin görünümü de güncelleştirilecek olup, servis talebi ile kullanım ömrünün neresinde olduğu görselleştirilecektir.

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin