Microsoft 365 Yol Haritasında Güncelleştirme

Microsoft 365 Yol Haritasında Güncelleştirme

 

BT yöneticileri Microsoft 365 ile ilgili yeni gelecek özellikleri ve detayları ile ilgili bilgileri Microsoft 365 yol haritasının linkinden takip edebilirler. Böylelikle yeni gelecek özellikler ile bilgi edinir, firma kültürüne uygun kullanımı ile aksiyon alabilirler. Aynı zamanda Microsoft 365 Admin Center’da yer alan “İleti Merkezi”nden de yeni gelen özellikleri veya mevcut özelliklerdeki yenilikleri takip ederler. İleti Merkez’indeki iletilerde de Microsoft 365 yol haritasındaki ID’ler referans gösterilir. İlgili özelliğin yol haritasındaki bilgilerine de hızlıca erişim sağlarlar.

Microsoft 365 günden güne kullanıcılara yeni özellikler sunmakta olup, bu özellikleri kademeli olarak sunar. Microsoft yeni özellik ya da geliştirme yaptığında, güncelleştireceği ürünün ekipleri tarafından sınanır ve doğrulanır. Akabinde Microsoft 365 ekipleri ve hemen ardından da Microsoft tarafından şirket içinde testler ve doğrulamalar yapılır. Microsoft kendi içerisindeki doğrulama sürecini tamamlamasının ardından Targeted Release güncelleştirmeleri yayımlar. Ardından Standart Release ile kullanıma sunar. Microsoft, her sürüm halkasında geri bildirim toplar ve kullanım ölçümleri ile güncelleştirmelerdeki kaliteyi de analiz eder. Microsoft tarafından yayınlanan yeni özellikler ve güncelleştirmeleri nasıl alacakları Bilgi Teknolojileri (BT) ekipleri tarafından yönetilebilir.

 

https://learn.microsoft.com/en-us/microsoft-365/admin/manage/release-options-in-office-365?view=o365-worldwide

Yapılan yeni güncelleme ile Microsoft yol haritasındaki güncelleştirmelerde önizlemeler ile ilgili ve ne zaman kullanılacağı ile ilgili bilgilere erişilecektir. Şekilde de görüldüğü üzere önizlemeler ile ilgili tarih ve genel kullanılabilirlik ile ilgili tarih bilgisine erişim sağlanır. Böylelikle BT kullanıcıları da güncelleştirmeler ile ilgili yaptıkları ayarlara gör13e yol haritasından güncelleştirmeleri takip edebilir.

 

 

 

https://learn.microsoft.com/en-us/microsoft-365/admin/manage/release-options-in-office-365?view=o365-worldwide

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin