Microsoft Forms Verilerinin Excel ile Eşitlenmesi

Microsoft Forms Verilerinin Excel ile Eşitlenmesi

 

Microsoft Forms, Microsoft tarafından sunulan anketlerle, formlarla, testlerle veri toplamaya yarayan bulut uygulamasıdır. Bu uygulama ile kullanıcılar hızlı ve kolay şekilde anketler ve testler tasarlayabilir, toplanan yanıtlatı gerçek zamanlı görüntüleyebilir ve analiz edebilir. Kullanıcılara anket ya da test tasarımlarını kolaylaştıracak birçok özelliğe sahip olan Microsoft Forms, günden güne kullanıcılara yeni özellikler sunmaktadır. Microsoft yakın zamanda kullanıcılara forms verilerinin excele eşitlemelerini sağlayan özelliği sunmuştur. Kullanıcılar bu özellik ile Web için Excel’den form yanıtlarına kolayca erişebilir ve verileri analiz edebilir. Aynı zamanda Excel özelliklerini kullanarak iş verimliliğini arttıracak görseller oluşturabilir. Bu özellik ile yeni yanıtlar otomatik olarak senkronize edilir. Böylelikle anlık mevcut tablodan kullanıcılar çalışabilir ve birden fazla dosyanın kopyasını tutmadan anlık veriye erişim sağlanabilir. Kullanıcılar Microsoft 365’in diğer hizmetleri ile bu özelliği entegre ederek iş hayatlarındaki verimliliklerini arttırabilir.

Microsoft Forms portalında herhangi aktif formun ya da testin “Yanıtlar” sayfasına erişim sağlandığında “Güncel sonuçları Excel’de analiz edin ve keşfedin” özelliği görüntülenir. Yan tarafındaki excel dosyasına tıklandığında OneDrive’da otomatik olarak bir excel çalışma sayfası oluşur ve birkaç saniye içerisinde kullanıcılar yanıtlarını Web için Excel’de görüntüler.

 

 

Böylelikle Excel özellikleri ile form yanıtlarında çalışabilir, yeni yanıtlar otomatik senkronize edilerek anlık veriye erişim sağlayabilir. Böylelikle kullanıcılar herhangi girdi toplayacakları bir çalışmalarını Microsoft Forms’ta tasarlayabilir ve verilerde online olarak çalışabilir gerekirse ilgili exceli çalışma arkadaşları ile paylaşabilir. Böylelikle merkezi olarak verilere tek noktada saklanırken aynı zamanda interaktif çalışma devam eder.

 

 

Forms verilerinin Excel ile eşitlenmesi şu anda yalnızca Web için Excel’de kullanılabilir olup, buradaki excel dosyaları OneDrive’da saklanmaktadır.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin