Microsoft Power Automate

Microsoft Power Automate

 

Microsoft firmaların üretkenliğini arttırmak için Office 365 ve Dynamics 365 ile uyumlu uygulama ve hizmet kümesi oluşturmuş adına da Power Platform demiştir. Aslında temelinde kodsuz ya da az kod ile geliştirmeler yapılabilecek bir platform sunmaktadır. Böylelikle kullanıcıların güçlü geliştirme ekipleri olmadan belirli bilgi seviyesi ile geliştirmeler yapabilecekleri ve iş süreçlerini kolaylaştıracak ve işlerine katma değer sağlayacaklardır. Power Platform içerisinde Power BI, PowerApps, Power Automate ve Power Virtual Agent ürünleri yer alır.

 

 

Microsoft, Power Platform içerisinde yer alan Flow ile ilgili Ignite 2019’da adını Power Automate olarak değiştirdiğini ve yeni özellikler sunduklarını açıklamıştır. Power Automate temelde kullanıcılara birçok uygulama ile entegre olan otomasyon platformudur sunmayı hedefler. Aynı zamanda Power Automate ile API’ler ve Microsoft Power Platformunun kullanıcı arayüzünü kapsayacak şekilde uçtan uca daha iyi çözümler sunmaya yardımcı olacak yeni Robotil Süreç Otomasyonu (RPA) sunacaktır. Aynı zamanda firmalar artık eski ve modern uygulamaları kapsayan karmaşık süreçlerinde RPA’yi kullanabilecektir. Örneğin bir kullanıcı RPA aracılığıyla eski uygulamalara tıklamaları ve very giriş noktalarını kaydeden iş akışına dahil edebileceklerdir. Otomasyonlar ile farklı veriler ile çalışabilir, kullanıcıların zaman tasarrufunu sağlar ve hata potansiyelini azaltır.Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre:

“Robotic process automation (RPA) has rapidly become a key technology to address many of these scenarios but generally requires a patchwork of automation services that need integration and management before the real work can get done. Power Automate simplifies these end-to-end scenarios through a unified automation platform that can bridge the gap between API-based automation and UI-based automation.”

 

 

Microsoft Power Platform içerisindeki ürünler ile verileri ve süreçleri “analiz etmenin, hareket etmenin ve otomatikleştirmenin” platformu olarak sunar. Buradan da anlaşılacağı üzere otomatikleştirme yani Power Automate aslında buradaki ürünlerin merkezinde birbiri ile çalışmasına ve entegrasyonuna yardımcı olan araçtır.

 

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin