Microsoft Teams’de Videomu Yansıt Özelliği

119
Microsoft Teams’de Videomu Yansıt Özelliği

 

Microsoft Teams, günümüz iş hayatında kullanıcılara uçtan uca çevrimiçi toplantı deneyimi sunmaktadır. Kullanıcılar sunulan bu özelliklerle verimli, interaktif ve iş birliği içerisinde toplantılarını gerçekleştirir. Microsoft Teams’de teknolojinin ve kullanıcı ihtiyaçlarının gereksinimlerine göre günden güne yeni özelliklerle kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Toplantıların olmazsa olmazlarından biri de görüntülü görüşmeler olup, kameralarla aynı yüzyüze yapılan toplantı deneyimini yaşamaktır.

Microsoft Teams “Videomu yansıt” seçeneği ile kullanıcıların görüntülerinin aynasını kaldırma ve böylece toplantıdaki diğer kullanıcılarla aynı görünüme sahip olma seçeneği sunar. Bu özellik aynı zamanda arka planındaki fiziksel beyaz tahtada metin olan bir kullanıcının, toplantıya katılan diğer kullanıcılar gibi arka plandaki metni doğru görüntülemesine de olanak sağlar. Kullanıcılar bu sayede kendi görüntülerini toplantıya katılan diğer kullanıcılar ile aynı görecektir. Görüntüdeki ayna etkisinin etkinleştirilmesine ya da devre dışı bırakma imkânı sunar.

Microsoft Teams toplantılarındaki “Videomu Yansıt” özelliğini etkinleştirmek ya da devre dışı bırakmak için toplantıya katılma seçeneğine tıkladıktan sonra “Cihaz ayarları” seçeneğine tıklanır. “Cihaz ayarları” bölümündeki “Video Ayarları” başlığı altından “Videomu yansıt” seçeneği etkinleştirilebilir ya da devre dışı bırakılabilir.

 

 

Şekilde de görüldüğü üzere “Videomu yansıt” devre dışı bırakıldığında görüntünün yönü değişecektir.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin