Office 365 Kullanıcıları için Ana Sayfa Değişiyor…

Office 365 deneyimi edinmiş veya edinecek kullanıcılar, hayatlarını kolaylaştıran yenilikler ile karşılaşmaktadır. Bu yenilikler kimi zaman servislere gelen teknik özellikler kimi zaman ise görsel yeniliklerdir. Yeni gelen özellikler admin dashboardlarına geldiği gibi son kullanıcılarda bu yeniliklerle karşılaşılmaktadır. Yakın zamanda Office 365 yöneticileri yeni admin center ile tanışmışlardır. Şimdi ise son kullanıcılar yeni “Ana Sayfa (Home Page)” ile tanışacaklardır. Ana Sayfa artık yeni görünüm ile kullanıcılara sunulacaktır. Görsel zenginliğinin yanında kullanım kolaylığı açısından da kullanıcılar yeni ana sayfayı efektif kullanacak gibi. Cihaz bağımsız her cihaz üzerinde stabil çalışacak olan yeni Ana Sayfa sayesinde kullanıcılar geri bildirim verebilecekler ve yeniliklere daha hızlı adapte olabileceklerdir.

Basit kullanımı ile kullanıcılar yeni arayüze hızlıca adapte olacaktır. Şekilde de görüldüğü üzere online uygulamalara erişim sağlayacakları menünün yanında son çalışmış oldukları online dokümanlara da erişim Ana sayfa’da gözlemlenecektir. Online dokümanları içerisinde istedikleri dokümana erişmek için arama yaabilecekleri de bölüm bulunmaktadır. Bu sayede kullanıcılar online uygulama ve dokümanlara anında erişebileceklerdir. Son kullanıcılar mobil cihazlarında ve tabletlerinde de bu özellikleri efektif kullanabilecek böylelikle günümüzde mobil cihazların artması ile beraber dokümanlarına ve uygulamalara her yerden erişim sağlayabildiği gibi yeni Office 365 Ana Sayfa ile kullanım kolaylığına sahip olacaktır. Bu ve buna benzer yeniliklerin hedeflerinden biri de kullanıcıların Office 365 deneyimini her yönü ile sağlıklı ve verimli şekilde edinmeleridir. Ana Sayfa’daki Tool Tip sayesinde kullanıcılar yeni özellikler hakkında bilgi edinebilecek belki de sahip olduğu ancak kullanmadığı özellikleri de keşfedebilecektir.

 office 365 ana sayfa

Office 365’in kullanıcılara sunmuş olduğu bazı planlarında Office uygulamaları da yer almaktadır. Office 365 portallarından Office uygulamalarının son sürümlerini indirebilmekte isterlerse online kullanabilmektedir. Artık yeni ana sayfasında kullanıcılar sahip oldukları Office uygulamalarının son sürümlerini tek tıklama ile indirebileceklerdir. Ayrıca yeni ana sayfada kullanıcılar mobil uygulmalara da kolay erişebilecektir. Uygulamanın seçilmesinden sonra mail ile ya da gönderilen SMS ile istedikleri uygulamayı yükleyebileceklerdir.

 Office 365Anasayfa

3

Görüldüğü üzere Office 365 tarafında yenilikler hızla devam etmektedir. İlerleyen günlerde Office 365 Ana sayfa’da kullanıcılar için varsayılan da gelen özelliklerden biri olacaktır. Bu noktada feedbackler Microsoft tarafında önemsenmekte ve feedbackler sayesinde düzenlemeler yapılmaktadır.

Referans: https://blogs.office.com/2016/04/13/introducing-a-new-home-page-experience-for-office-365-users/

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin