OneNote ve Lync Online

115

Firmalarda artan mobil kullanıcı sayısı ile Office 365 platformu tercih sebebi olmuştur. Office 365’de bulunan Lync Online servisi ise bu tercih sebebindeki etkili olan en önemli özelliklerden biridir. Uzak lokasyonlarda bulunan kullanıcılar ile Lync Online sayesinde uzaktan verimli toplantıların yapılabilmekte, sunumlar paylaşılabilmekte hatta toplantı sırasında alınan notlar OneNote uygulamasında tutulabilmektedir.

Toplantı sırasında “Presentation” ikonun tıklanması ve “OneNote” seçilmesi ile şekilde de görüldüğü üzere iki seçenek yer almaktadır. “Shared Notes” yani paylaşılan ajanda da ya da “My Notes” yani kullanıcıların kendi ajandasında notlarını tutmasıdır.

1

 

“My notes” seçeneği ile devam edilmesi durumunda kullanıcının OneNote uygulamasında yer alan ajandalar görüntülenecektir. Toplantı sırasında alınması gereken notların OneNote’da nerede tutulacağına dair lokasyon bilgisi belirtilecektir.

2

 

Lync Online ile yapılan toplantıda alınan notların tutulağı lokasyon bilgisi de girildikten sonra şekildeki arayüz kullanıcıyı karşılamaktadır. Şekilde de görüldüğü üzere toplantının kim ile hangi tarihte kimlerle yapıldığına dair bilgiler yer almaktadır. Toplantı da paylaştırılan herhangi PowerPoint sunu da otomatik olarak OneNote ajandasına eklenecektir. Aynı zamanda “Notes” başlığı altında ise kullanıcının alacağı notlar yer alacaktır. Böylelikle kullanıcı ilerleyen günlerde hangi başlıkta hangi toplantı olduğuna dair ve ilgili toplantıda aldığı notları gözlemleyebilecektir.

3

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin