OWA’da Mail Eklerini Direkt OneDrive For Business’a Kaydetmek

Office 365 hizmetleri günden güne birçok yenilikler ile son kullanıcıları karşılamaktadır. Bu hizmetlerin birbirleri ile entegre olması aslında Office 365 hizmetlerinin interaktif olarak kullanılmasına da imkan sağlamaktadır. OWA tarafında yapılan Group, Clutter, görsel değişiklikler, OneDrive’daki dosyaları direkt maillere eklemek, Offline OWA gibi birçok yeniliği yanına bir de kullanıcılara gelen maillerdeki ekleri direkt olarak OneDrive’larına kaydedebileceklerdir. Mail eklerinde gelen powerpoint sunumları, excel dosyalarını ya da rar’lı dosyaları gibi eklerin kullanıclar tarafından artık direkt olarak OneDrive’larına kaydedilebilir durumdadır. Bu özellik ile beraber artık son kullanıcılar ençok kullandıkları mail hizmetlerinin yanında OneDrive hizmetlerini de kullanarak artık işlemlerini daha stabil ve kolay olarak gerçekleştirebileceklerdir. Bu özellik olmadan önce kullanıcılar mail eklerini bir yere kaydedip daha sonrasında OneDrive’a sync etmeleri gerekmekteydi. Haliyle bu özellik ile tek hamlede mail eklerini OneDrive’a kaydedebileceklerdir.

Şekilde de görüldüğü üzere ekli gelen mailin, ek dosyasına tıklandığında artık “Save to Onedrive” seçeneği gelmektedir. Bu seçeneğin işaretlenmesi ile beraber Onedrive’a ekteki dosyanınn kaydedilemsi sağlanmış olunur.

1

Başarılı şekilde kaydetme işlemi tamamlandıktan sonra mail ekindeki dosya şekildeki gibi “Saved to Email attachments” olarak gözlemlenecektir. Bu işlemin tamamlanmasından sonra kullanıcının OneDrive’larında “Email attachments” adındaki klasörde mail eki gözlemlenecektir.

2

Şekildeki gibi OneDrive for Business’daki Documents başlığının altında Email attachments klasörünün altında mail eki yer almaktadır. Kaydedilen bu dosya ya da klasörler OneDrive’dan da interaktif olarak kullanılabilecektir. Artık kullanıcılar kaydettikleri bu dosyalara OneDrive for Business sayesinde her yerden erişimde sağlayabileceklerdir.

3

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin