PowerPoint Sunumlarda Forms Sunum Modu

PowerPoint Sunumlarda Forms Sunum Modu

 

Belgeler günlük iş hayatının vazgeçilmez parçasıdır. Microsoft, Office uygulamaları ile kullanıcılara belgelerin hazırlanmasında ve kullanılmasında ihtiyaçları doğrultusunda kullanabilecekleri nitelikli uygulama koleksiyonudur. PowerPoint uygulaması da Microsoft Enterprise Uygulamaları içerisinde yer alan kullanıcılara uçtan uca sunum deneyimi sunar. PowerPoint ile kullanıcılar sıfırdan ya da sunulan şablonları kullanarak sunumlar hazırlar. Sunum hazırlarken resim, video eklemek, geçişler ve animasyonlar eklemek gibi birçok özelliği de kullanıcılara sunar.

Microsoft 365 hizmetlerinin en önemli özelliklerinden biri de birbirleri ile entegre çalışmalarıdır. Bu entegrasyonlardan biri de Forms sunum modu özelliğinin PowerPoint içerisinde kullanılmasıdır. Bu özellik sayesinde kullanıcılar sunumlarına Microsoft Forms ile hazırladıkları anketleri, formları ya da testleri ekleyebilir ve sunumlarda gerçek zamanlı etkileşim sağlar. Bunu yaparak sunumlarda anlık geri bildirimler toplayabilir ve anında sonuçlar elde ederek kullanıcıların sunumlarına da aktif katılımı sağlanır.

PowerPoint içerisindeki Forms’un sunum modunu kullanmak için sunum içerisine form/test eklenmesi gerekir. Microsoft Forms’da yer alan form/test eklemek için “Ekle” sekmesi altındaki “Forms”a tıklanır.

 

 

 

Yan tarafta açılan arayüzden Microsoft Forms’da yer alan formalar listelenir. Aynı zamanda yeni bir form ya da test seçeneği ile Forms web sitesine yönlendirilerek form tasarlanabilir. Mevcut formlardan biri seçildikten sonra “Ekle” seçeneği ile devam edilir. Mevcut formlar “Düzenle” seçeneği ile düzenlenir. İlgi formda “Ekle” seçeneği ile ilerlendiğinde iki seçenek görüntülenecektir. “Etkileşimli toplantılar için sunum yapın” seçeneği canlı sonuçlarla toplantıda kullanıcılarla doğrudan etkileşim sunar. “Çevrimdışı yanıt toplayın” ile sunum içerisinde doğrudan formu doldurma deneyimi yaşanır.

 

 

“Etkileşimli toplantılar için sunum yapın” seçeneğinde kullanıcılar formlarını ya da testlerini canlı web formu olan sunum modunda görüntüler ve kullanıcılar QR kodu ya da kısa URL ile formu doldurabilir ve gerçek zamanlı yanıtlar toplanır.

 

 

Çevrimdışı yanıt toplayın” ile sunumun içerisine form yerleştirilir ve kullanıcılar daha sonradan sunum içerisinden formu doldurabilir.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin