Skype for Business Online, Meeting Migration Tool

Skype for Business’in bilindiği üzere Skype Meeting Broadcast, PSTN Conferencing ve Cloud PBX with PSTN Calling gibi birçok özelliği vardır. PSTN conferencing gibi özellikler var olan yapılara entegre edilirken araçlar yardımıyla stabil çözümler sağlanabilir.

Skype for Business Online, Meeting Update Tool Skype for Business Online’daki PSTN Conferencing’in aktif edilmesinden sonra var olan toplantıların güncelleştirilmesine yardımcı olan araçtır. Bu araç ile mevcut toplantıların eski bilgilerini bulur ve güncellenmiş toplantı davetlerini tüm kullanıcılara ototmatik gönderir. Araç çalıştırıldıktan sonra toplantılar toplantı organize eden ve katılımcılar tarafından yeni bilgilerle katılım sağlayacakları şekilde düzenlenmiş olacaktır. Araç, mevcut toplantıyı var olan toplantı bilgilerini yeni formata dönüştürecektir. Toplantıya ait konferans URL’inde PSTN konferansna katılmak için kullanılacak telefon numarası ve konferans ID’sini içerecek şekilde gündelleyecektir.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi:

  • Windows 10, Windows 7 Service Pack 1, Windows 8, Windows 8.1

Outlook Versiyonu:

  • Outlook 2013
  • Outlook 2016

Skype for Business/Lync Versiyonu:

  • Skype for Business 2016
  • Skype for Business 2015
  • Lync 2013

.NET Framework:

  • .NET framework 4.5 or above

Gereksinimlerin sağlanmasının ardından linkten Skype for Business Online, Meeting Migration Tool indirilmeli ve klasik kurulum yapılmalıdır. Kurulumun yapılmasının ardından aşağıdaki arayüzde de görüldüğü üzere “Welcome” sayfası kullanıcıları karşılayacaktır. Burada Skype for Business Online, Meeting Migration Tool ile ilgili tanıtım bilgisi yer almaktadır. Sol bölümde ise yapılacak ayarlara dair başlıklar bulunur. “Next” seçeneği ile devam edilmelidir.

 

Skype for Business Online, Meeting Migration Tool_1

 

Şekildeki arayüzde toplantıları üzerinde güncelleştirme yapılacak olan kullanıcının seçilir. “Next” ile devam edilir.

 

Skype for Business Online, Meeting Migration Tool_2

 

Şekildeki arayüzde ilgili kullanıcının ve yetkili olduğunuz takvimlerdeki güncelleştirme yapmak istenilen toplantılar listelenecektir. İstenilen toplantılarda güncelleştime yapılabilir ya da güncelleştirme yapmak istenmeyen toplantılar iptal edilebilir. İlgili toplantının seçilmesinin ardından “Update” seçeneği ile gerekli güncelleştirme yapılacaktır.

 

Skype for Business Online, Meeting Migration Tool_3

 

Mevcut toplantılar güncel ise bilgilendirme yapılır ve herhangi aksiyon alınmaz. Aracın gösterdiği bildirim “Your meeting links are up to date. You’re good to go” şeklindedir.

 

Referans: https://support.office.com/en-us/article/Meeting-Update-Tool-for-Skype-for-Business-and-Lync-2b525fe6-ed0f-4331-b533-c31546fcf4d4?ui=en-US&rs=en-US&ad=US&fromAR=1

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin