Microsoft 365 Admin Center’ında Ürün Geri Bildirimi

Microsoft 365 Admin Center’ında Ürün Geri Bildirimi

 

Geri bildirim bireylerin gelişiminde önemli yere sahiptir. Doğru geri bildirimler ile bireylerin iş hayatlarında, özel hayatlarında ve birçok noktada yaptıkları işe ya da kendilerine ayna tutmalarına olanak sağlar. Olumlu geri bildirimler yapılan işin, davranışın, özelliğin vb. konu ne olursa olsun bir emeğin sonucu olup, kişileri motive ederken, eksik ya da düzeltici geri bildirimler bireylerin farkında olmadıkları, atladıkları ya da farklı perspektiften olaylara, konulara ya da davranışlara bakmalarına olanak sağlar. Böylelikle bireyler geri bildirim alınan konu üzerinde kendilerini geliştirir, iyileştirmeler yapar, performanslarını arttırlar ve daha sağlıklı sonuçlar alırlar. Bundan dolayı başarının temelinde, doğru geri bildirimler almak ve bu geri bildirimler doğrultusunda iyileştirmeler/geliştirmeler yapmak önemlidir.

Dijitalleşen iş hayatında da geri bildirimler önemlidir. Sunulan teknolojilerde kullanıcıların geri bildirimleri IT dünyası için önemli sinyallerdir. Microsoft bu noktada kullanıcı görüşlerine önem vermektedir ki sunduğu ürünlerde kullanıcıların geri bildirim verebilecekleri özellikler sunar. Bu geri bildirimleri değerlendirerek ilgili ürünleri ile ilgili geliştirmeler, iyileştirmeler ve yeni özellikler sunar. Kullanıcı geri bildirimleri Microsoft içerisinde ilgili ürün mühendislerine iletilir ve sunulan ürün ve hizmetin şekillenmesine olanak sağlar.

Microsoft 365 Admin Center’da da BT yöneticilerinin, kullanıcıların Microsoft 365 uygulamaları ile ilgili deneyimlerine istinaden ilettikleri geri bildirimleri görüntüleyebildikleri ve yönetebildikleri arayüz vardır. Microsoft firmalara Microsoft 365 Admin Center’ında yasal yükümlülükleri karşılamak için geri bildirimlerin görüntülenmesi, silinmesi ya da dışa aktarılmasına olanak sağlar. Veri denetleyicilerinin sorumluluklarından biri olarak firmadaki yetkili kullanıcılar tüm kullanıcı geri bildirim verilerine sahip olur. Aynı zamanda kullanıcı geri bildirimleri noktasında da şeffaflık sağlar.

Kullanıcılar Microsoft 365 uygulamaları ile ilgili farklı yollarla geri bildirimde bulunabilir. Kullanıcılar Microsoft 365 uygulamalarındaki “Yardım” sekmesindeki “Geri Bildirim” seçeneğine tıklayarak ürün içerisinden geri bildirimde bulunabilir.

 

 

Kullanıcılar aynı zamanda sistem tarafından başlatılan anketler ile de geri bildirimde bulunabilir. Anket sistemi ile geri bildirimler genellikle uygulamaların sağ alt bölümünde görüntülenir. Kullanıcı geri bildirim vermek isteyebilir, reddetmek isteyebilir ya da kendi kendine kaybolmasına izin verebilir.

Microsoft 365 yöneticileri Microsoft 365 uygulamaları ile kullanıcıların verdikleri geri bildirimleri Microsoft 365 Admin Center’daki “Sistem Durumu” bölümündeki “Ürün geri bildirimi” arayüzünden görüntüler. Bu arayüzde geri bildirime yapılan yorumları, uygulamanın adını, platformu, iletilme tarihi, kullanıcı adı gibi bilgilerin olduğu geri bildirimler listelenir. Yöneticiler geri bildirimleri ve detaylarını CSV dosyası şeklinde dışa aktarabilir ya da “Sil” seçeneği ile ilgili geri bildirimleri silebilir. Aynı zamanda filtreleri kullanarak istedikleri filtrelere hızlıca erişebilirler.

 

 

Microsoft 365 yöneticileri geri bildirime tıklayarak detaylara erişebilir. “Geri bildirim ayrıntıları” bölümünde geri bildirimle ilgili tüm detaylara erişilir.

 

 

“Ürün geri bildirimi” arayüzü özellikleri ile Microsoft 365 yöneticilerine detayları ile geri bildirimleri görüntülemesine, silmesine, CSV dosyası olarak dışa aktarmasına yani geri bildirim yönetimine olanak sağlar. Buradaki geri bildirimler ile geri bildirime bağlı olarak iyileştirmeler yapabilirler ve geri bildirimleri görüntüleyebilir.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin