Microsoft 365 Windows Kullanıcıları İçin Minimum Outlook Sürüm Gereksinimleri Güncelleniyor

Microsoft 365 Windows Kullanıcıları İçin Minimum Outlook Sürüm Gereksinimleri Güncelleniyor

 

 

Günlük iş hayatında e-posta birincil sistemlerden biri olarak kullanılmaktadır. Microsoft 365 kullanıcılara Exchange Online hizmeti ile uçtan uca e-posta deneyimi sunmasının yanı sıra entegrasyonlarla da iş verimliliğini arttıracak özellikler ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bilgi Teknolojileri çalışanları açısından ise lokal platformlara kurulan mail platformlarının bakım operasyonlarını yerine yönetim seviyesinde yetkinlikler kazanılmasına olanak sağlıyor. Aynı zamanda stabil çalışması, SLA süreleri, güvenlik ve uyumluluk süreçleri gibi sağladığı birçok çözüm ile yetkin yönetimsel süreçlere sahip olur.

Kullanıcılar Exchange Online içerisindeki e-postalarına web arayüzünden, mobil cihazlarından ve Outlook uygulamalarından erişim sağlar. Outlook uygulaması sunduğu fonksiyonlarla kullanıcıların vazgeçemedikleri iş uygulamalarından biri olup, Microsoft hizmetleri ile de entegre çalışır.

Microsoft sunduğu hizmetlerde günden güne kullanıcılara yenilikler sunar ve iyileştirmeler yapar. Windows için Outlook uygulamasından da minimum gereksinimler konusunda bir güncelleştirme yapmış olup, 1 Kasım 2021’den sonra Outlook 2013 Service Pack 1 (son düzeltmelerle) ve sonraki sürümlerin Microsoft 365 hizmetlerine bağlanacağını duyurdu. Eski sürümleri desteklememesinin nedenlerinden birisi güvenli bir platform sağlamak ve verilerin yönetimine yardımcı olmak için uyumluluk ve ilke denetimlerini sağlayan modern kimlik doğrulama protokollerine güvenerek Microsoft 365 güvenliğini arttırmak için temel kimlik doğrulama desteği sonra erdirmesidir. Aynı zamanda hizmet tarafında istekleri daha iyi önceliklendiren ve verileri istemcilere daha etkin ulaştıran HTTP/2 desteğini Microsoft 365’e eklemek istiyor. Güncel versiyonlar kullanıcıların güvenlik açıklarına karşı korunmasını sağlar, yaşanılan sorunların azalmasını ve yeni özelliklerle kullanıcıların verimliliğini de arttırır.

Microsoft 365 İleti Merkezi’nde yer alan ileti aşağıdaki gibidir:

Microsoft kullanıcılara yükseltme kılavuzunda aşağıdaki yol haritasını sunmaktadır:

 

 

 

 

 

 

https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-365-blog/new-minimum-outlook-for-windows-version-requirements-for/ba-p/2684142

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin