Microsoft Dynamics 365

Microsoft, kısa bir süre önce Microsoft Dynamics programını yeniden paketleyerek, bulut tabanlı yeni bir hizmet olan Microsoft Dynamics 365’i tamamladı. Dynamics 365 bulut tabanlı çalışan Service-as-a-Service olarak sunulan, önceki sürüm olan Microsoft Dynamics’in müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) ve kurumsal kaynak planlaması (ERP) ile Microsoft Flow ve Microsoft PowerApps gibi ek özellikler içeren teknolojidir. Aynı zamanda Dynamics 365 hizmeti, Microsoft’un Office bulut hizmetiyle ortak bir veri modeli kullanarak Office 365 ile entegre çalışmaktadır.

 

Dynamics 365 ile Microsoft, Dynamics CRM ve ERP çözümlerini bulut özellikli bir ürün sunumunda birleştirmekte olup, Dynamics 365 Uygulamaları; Satış, Saha Hizmeti, Müşteri Hizmetleri, Proje Hizmet Otomasyonu, Pazarlama, Finansallar ve Operasyonlardır.

Dymanics 365 aynı zamanda diğer uygulamalar ya da partner’lar ile de ntegre çalışabilmekte olup, bu entegrasyon için connector’ler kullanılmaktadır.

 

Dynamics_!

 

Microsoft, Dynamic 365 içerisinde yeni servis ve uygulama bulucu olarak kullanılacak olan AppSource’u da kullanıma sunmuştur. AppSource, kullanıcıların Microsoft ya da diğer partner’lara ait line-of-business SaaS uygulamaları arayabildikleri ve test edebildikleri sitedir. AppSource, Microsoft Dynamics 365 için, Office 365’te bulunan Office Store’a benzer şekilde, uygulamaları ve uzantıları değerlendirmenizi, satın almanızı ve sağlamanızı sağlayan bir App Store’dur.

 

Dynamics_2

 

Bir uzantıları ayarlamak veya özelleştirmek için herhangi bir yardıma ihtiyacınız olursa, AppSource’un yüzlerce ortak partner implementasyonları barındırdığından dolayı kullanıcılar için yapılacak geliştirmelerinde destek olacaktır. Şu an hali hazırda 200’den fazla SaaS uygulama, eklentiler ve içerik paketleri AppSource içerisinde yer almaktadır.

 

Dynamics_3

 

iOS, Android ve Windows Phone için mevcut mobil uygulaması da olan Dynamics 365 uygulamaların çevrimdışı modu vardır. Bu nedenle, alana veri girildiğinde veya deponun bağlantı noktasının bir sorun oluştuğunda veriler kaybedilmez.

Dynamics 365 ‘in Office 365 ile entegrasyon özellikle Outlook’la sorunsuzdur. Örneğin, bir müşteriden bir e-posta gelirken, fiyat teklifleri ve faturalar da dahil olmak üzere doğrudan Outlook’tan belgeler gönderilebilir. Bir belgeyi miktarları değiştirmek veya bir indirim uygulamak üzere güncellemek, e-posta istemcisinden ayrılmadan da yapılabilir. Birden fazla müşteriye e-posta gönderirken, kenar çubuğundaki tüm alıcılar için ilgili belgeleri, fırsatları ve hesap durumu kolayca görüntülenebilir.

Microsoft Dynamics 365 – Enterprise and Business’in iki sürümü vardır. Enterprise Edition, 250’yi aşkın kullanıcısı olan kuruluşlar içindir ve Business Edition, 10 ila 250 kullanıcıya sahip şirketler içindir. Küçük İşletme’ye odaklanan Business Edition, Finansanlar için Dynamics 365’i içerir. Enterprise Edition’da Finansallar mevcut değil ancak Operasyonlar için Dynamics 365 vardır.

Kasım ayında Generally Available olarak sunulan Dynamics 365 ile kullanıcılar iş uygulamalarını nasıl görüntüledikleri, hissettikleri ve uygulamaların birbiriyle bütünleştiklerini ve entegre çalıştıklarını deneyimleyebileceklerdir. Uçtan uca iş süreçlerini daha iyi sağlamak için, Dynamics 365 uygulamalarında gezinme ve kullanım kolaylığını hedeflemiştir.

Detaylı bilgi için ilgili linki tıklayınız.

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin