Microsoft Planner’da Görevleri Herhangi Plana Taşıma

120
Microsoft Planner’da Görevleri Herhangi Plana Taşıma

 

Microsoft Planner, ekip olarak işbirliği içerisinde görev yönetimini sağlayan Microsoft 365 hizmetidir. Microsoft Planner ile kullanıcılar Kanban board deneyimi yaşarlar. Microsoft Planner arayüzünde görevler oluşturulur görevlere başlıklar tanımlanır, görevlerin ilerleme durumu, öncelik, başlangıç ve son tarih zamanları belirlenir, görevlere notlar, denetim listeleri ve ekler girilir, aynı zamanda yorumlar yazılır. Ekip sunulan bu özelliklerle birbirleri ile iletişim kurmaya gerek kalmadan Microsoft Planner arayüzünden görevleri takip edebilirler. Görevlerin durumlarını görsel grafiklerde görüntüleyebilir ve durumlarını analiz edebilirler. Panolarda görevleri belirli kategorilere göre düzenleyebilirler. Görevleri takvim görünümünde de yönetebilirler. Microsoft Planner ile ekip olarak görev yönetimi deneyimi yaşanır.

Microsoft 365 hizmetlerinin en büyük özelliklerinden biri günden güne kullanıcılara yeni özellikler sunmasıdır. Microsoft Planner’a da görevler Microsoft 365 grubundaki planlar arasına taşınabilirken yeni gelen özellikle ile Microsoft 365 grubundan bağımsız olarak görevler üyesi olunan herhangi bir plana taşınabilecektir. Böylelikle özel gruplarda çalışırken ekipler arasındaki koordinasyonlarda daha kolay gerçekleşecektir. Kullanıcılar üyesi olduğu planlar arasında görevleri taşıyabilecektir.

Görevleri taşımak için Planner web uygulamasında Planner açılır ve taşınmak istenilen görevin üzerine gelinir. Görevde “…”ya tıklanır ve “Görevi taşı” seçilir.

 

 

“Görev taşı” arayüzünde görevin taşınacak plan adı ve ilgili plandaki kutu adı seçilir. Görevin taşınacağı yer belirlendikten sonra “Taşı” seçeneği ile devam edilir.

 

 

Taşıma işleminin başarılı şekilde tamamlanmasının ardından bir bildirim görüntülenir.

Bildirime tıklanarak ya da görevin taşındığı planda ilgili göreve erişim sağlanır. Böylelikle görevler artık farklı Microsoft 365 gruplarının sahip olduğu planlar arasında taşınabilecektir.

 

Microsoft 365 Planner’da görevlerin taşınmasında sırasında görevlerin belirli özellikleri taşınır. Aynı zamanda görevler yeni plana taşınınca görevlerin etiket bilgileri kaybolur. Aşağıdaki tabloda görevlerin taşınması sırasında hangi öğelerin taşındığı ya da taşınamadığına dair bilgiler yer alır.

 

  Aynı plan içinde kopyalama Farklı bir plana kopyalama
Kişi Atamaları Evet Hayır
İlerleme Evet Evet
Tarihler Evet Evet
Açıklamalar Evet Evet
Denetim listeleri Evet Evet
Ekler Evet Hayır
Etiketler Evet Hayır
Açıklamalar Hayır Hayır

 

 

 

 

https://support.microsoft.com/en-us/office/copy-and-move-planner-tasks-ad43a5d8-c1ad-42fd-b3da-fe97d72c8a1b#bkmk_moveatask

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin