Ana Sayfa Genel Microsoft Sta...

Microsoft StaffHub

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

12 Ocak 2017’de Microsoft StaffHub, General Availability olarak piyasaya sunulmuştur. Peki Microsoft Staff nedir?

Bilindiği üzere perakende mağazalarında, otellerde, lokantalarda, imalatlarda ve diğer hizmetlerle ilgili endüstride dünya çapında yaklaşık 500 milyon personel çalışmakta olup bu ve buna benzer sektörlerde digital platform yerine kağıt üzerinde zamanlamalar, not defterleri, panolara asılmış zamanlama çizelgeleri gibi süreçlerle işlerini yürütmektedirler. İşte Microsoft Stuff tam bu noktada kullanıcıların ihtiyaçlarına çare olmaktadır.

Microsoft StaffHub, personelin iş planını, zamanlama yönetimi, bilgi paylaşımı ve diğer işle ilgili uygulamalar ve kaynaklara bağlanma becerisi ile iş günlerinde yönetmesine yardımcı olmak için tasarlanmış bir uygulamadır. Microsoft StaffHub için yöneticilerin ve takım üyelerinin Office 365 hesabına sahip olması gerekmektedir. StaffHub, Office 365 K1, E1, E3 ve E5 planlarının bir parçası olarak (bu planların Eğitim sürümü dahildir) sunulmuştur. Microsoft StaffHub başlangıçta web’de olduğu gibi iOS ve Android uygulamaları için de mevcuttur.

 

 

Vardiya Sisteminde Kolaylıklar

Microsoft StaffHub, yöneticiler için takımlarının vardiya programlarını oluşturmalarını, güncellemelerini ve yönetmelerini kolaylaştırıyor.

Çalışanlar, vardiya bilgilerini Microsoft StaffHub mobil uygulamasından kolayca erişim sağlayabildikleri gibi değişiklik yapabilme yeteneği de sahip olmaktadır. Artık iş yerlerindeki panolara bakmak yerine işyerindeki mola alanına girmek zorunda kalmadan telefonlardan Microsoft StaffHub ile vardiya sistemlerine ait detaylara erişim sağlanacaktır.

Microsoft StaffHub uygulamasının giriş ekranı, yaklaşmakta olan değişimlerin yanı sıra önemli notların bir özetini de göstermektedir. Çalışanlar ayrıca, kiminle çalışacağını ya da vardiyalarını değiştirmek isterlerse Microsoft StaffHub uygulaması içerindeki vardiya bilgilerine bakarak organize edebilirler.

Zamanlama çakışmaları ortaya çıktığında, Microsoft StaffHub vardiyayı değişimlerinde de kolaylık sağlamanın yanı sıra shift değişikliği önermektedir. Shiftler ile ilgili taleplerde bulunulduğunda yönetici onayı alınmaktadır. Yapılan güncellemeler ve bildirimler ise otomatik olarak ekibe gönderilir.

Bilgi Paylaşımı

Yöneticiler, Microsoft StaffHub ile şirket politikasını içeren belgeler, haber bültenleri veya videolar gibi önemli bilgileri hızlı bir şekilde ekiplerine iletebilirler. Aynı zamanda bu teknoloji sayesinde yöneticiler ekip üyelerine hızlı mesaj gönderebilmektedir. Örneğin, bir çalışanın “yerde bir döküntü var” ya da “bölgesel GM 20 dakika içinde ulaşıyor” bilgisini iletmek tek yapması gereken işlem, çalışanın adına dokunmak ve mesajı iletmektir. Microsoft StaffHub ile çalışanlar da doğrudan birbirlerine veya tüm çalışma grubuna mesajlar gönderebilmektedirler.

Diğer Uygulamalara ve Kaynaklara Bağlanma Kolaylığı

Firmalar genellikle iş gücünü yönetmek için birden fazla sistem ve araç kullanmaktadırlar. Bu noktada da Microsoft StaffHub’ın bu mevcut sistemlerle de entegre çalışabilmektedir. Buna örnek olarak StaffHub’un iş gücü yönetimi ve insan sermayesi yönetimi bulut çözümleri sunan lider bir kuruluş olan Kronos ile olan bağlantıları desteklemesidir. Başlangıçta, bu entegrasyon, yöneticilerin bireysel ve takım takvimi bilgilerini Kronos Workforce Central platformundan doğrudan Microsoft StaffHub’a aktarmasını sağlayacaktır. Bu özellik, başlangıçta, Office 365 ve Kronos müşterilerinin küçük bir grubuna özel ön izleme olarak sunulacaktır.

Microsoft StaffHub, çalışanların mobil uygulamada görüntüleyebilecekleri özel bağlantıları tanımlama olanağı da desteklemektedir; raporlama için İK sistemleri gibi önemli kaynakları veya siteleri gösterilmekte veya PowerApss gibi araçlar kullanılarak oluşturulmuş özel uygulamalar tanımlanabilmektedir. Yöneticiler başka sistemlerde kullanmak üzere takım çizelgesini .csv dosyası olarak dışa aktarabilirler.

 

MicrosoftStaffHub

 

 

Referans: https://blogs.office.com/2017/01/12/microsoft-staffhub-is-here/

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar

OneDrive’da Önemli Klasörleri Koruma

  OneDrive’da Öneml...

OneDrive’ı Geri Yükleme

  OneDrive’ı Geri Y...

OneDrive’da Birlikte Çalışma

  OneDrive’da Bir...

OneDrive’da Klasörleri ya da Dosyaları Bulma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Klasör Paylaşma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Dosya Paylaşma

  OneDrive’da Dosya...

OneDrive’da Dosyaların Sürüm Geçmişi

  OneDrive’da Dosya...