Office 365 Group’ları ile SharePoint Team Site Entegrasyonu

230

Office 365 hizmetleri temelde takım çalışmasına yönelik teknolojiler üzerine kurgulanmıştır. Office 365 Groups aslında tam olarak ekip çalışmasına yönelik özelliklerden biridir. Office 365 Groups oluşturulduğunda grubun yazışmalar için gelen kutusu, ortak takvimi, notlarını tutacakları OneNote, görev yönetimi için Planner ve artık SharePoint Team site’ına sahip olmaktadırlar. Agustos ayında duyurulan Office 365 Group’larına özel SharePoint Team Site özelliği sayesinde her grubun yeni sayfalar oluşturma olanağı sunan modern ana sayfası, döküman kitaplığı ve kurumsal uygulamaları kullanabileceklerdir.

 

SharePointOnline_1

 

 

SharePoint Team Sites ile Office 365 Group entegrasyonu ile yeni team site oluşturulması ile yeni grup üyeliklerinin de belirlenmesi anlamına gelmektedir. Site üyeleri public ya da private sınıflarına göre kolay şekilde görüntülenebilir. Buna ek olarak da, hali hazırda kullanılan Office 365 Group’ları da kendi team site’larını güncelleyebilecektir.

Ana Sayfa: Ekibin listelerine, kütüphanelerine, sayfalarına, alt sitelerine ve uygulamalarına kolaylıkla erişim sağladıkları, takımın en alakalı içeriğine odaklanmalarına olanak sağlayan team site’ın ana sayfası yeniden tasarlanmıştır. Ana sayfa ayrıca grubun Outlook yazışmalarına hızlı erişim sağlamaktadır.

Ana sayfa ayrıca grubun Outlook görüşmelerine hızlı erişim sağlar. Team sites adına tıkladığınıldığında, grubun takviminden, dosyalarından ve daha fazlasına yönelik gezinme bağlantıları olan grup kartı gözlemlenecektir.

Hızlı Bağlantılar: Ekip çalışmalarında önemli olan noktalardan biri de eki için önemli olan içeriklere ulaşmaktır. Bu özellik ile “Add” butonuna tıklayarak dosya veya URL eklenmesi sağlanabilir. Eklenen içerik ana sayfanın en üstünde görünür. Hızlı bağlantı ile eklenecek içerik, ekip sitesinin içerisinden veya web’deki herhangi bir yerden gelen dosyalar, sayfalar ve uygulamalar olabilir.

Etkinlik: Etkinlik bölümü, dosyalar, listeler, sayfalar ve daha pek çok konuda yapılan son işlemleri göstermektedir.

Office 365 Group’larının team siteları son aylarda SharePoint’e yaptığımız tüm güncelleştirmeleri içermektedir. Aşağıda bazı özellikler yer almaktadır:

Modern Listeler ve Microsoft Flow ve PowerApps Desteği: Bu özellik sayesinde yapılandırılmış veriler üzerinde işbirliği yapılmasına, diğer veri kaynaklarıyla bağlantı kurulmasına, iş süreçlerinin otomatikleştirilmesine ve SharePoint listelerine dayalı mobil iş uygulamaları oluşturulmasını sağlamaktadır.

Modern Belge Kitaplıkları: Zengin, tarayıcı tabanlı deneyim veya SharePoint ve OneDrive uygulamaları ile dosyaların oluşturulması, paylaştırılması ve dosyaların organize edilmesini sağlar.

Güncellenmiş Site İçerik Sayfası: Team Sites içeriğini oluşturulmasında, yönetilmesinde, ve etkisinin arttırılmasındı sağlayan içerik sayfası güncellenmiştir.

 

 

Referans: https://blogs.office.com/2016/08/31/new-capabilities-in-sharepoint-online-team-sites-including-integration-with-office-365-groups/

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin