Microsoft Stream Yenilikleri

Firmalar, yıl içerisinde personellerin gelişimleri adına eğitimler planlarlar. Eğitimler birebirde yapılmanın yanı sıra e-learning’ler şeklinde de düzenlenebilir. Bu noktada Microsoft firmaların eğitim setlerinde kullanacakları kurumsal video paneli olan Microsoft Stream ürününü ve eğitim içerisinde sınav, form ya da oylamalar yapabilecekleri Microsoft Forms uygulamasını sunar. Böylelikle firmalar, öğrenme ve iletişim için daha görsel ve sürükleyici deneyimleri kullanıcılara yaşatır.

Microsoft bu çeyrekten başlayarak kullanıcılara Microsoft Stream özelliklerini genişleterek Microsoft Forms ile entegre çalışmasını sağlayacaktır. Kullanıcılar eğitim videoları içerisine Microsoft Forms özelliklerinden olan kısa sınavlar, formlar ve oylamalar ekleyebilecek, böylelikle eğitimin ne kadar anlaşıldığına dair analizler yapılabilecektir. Bunun yanı sıra katılımcılarla da ilgi çekici ve etkileşimli bir eğitim sunulacaktır.

 

 

Şubat ayından itibaren kullanıcılar PowerPoint sunumlarına Microsoft Stream videolarını kullanabilecektir. PowerPoint uygulamasına embed özelliği olarak sunulacak olan Microsoft Stream videolarının sunumlara eklenme özelliği ile kullanıcılar zenginleştirilmiş ve etkili içeriklerle sunumlar hazırlayacaklardır.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin