Microsoft Teams & Linux

164

Microsoft Teams Artık Linux İşletim Sistemlerinde

Microsoft Teams, bilindiği üzere kullanıcıların iletişim, beraber çalışma, birçok uygulamaya tek noktadan erişim sağladıkları çatı uygulamadır. Sunduğu özelliklerle kullanıcıların iş hayatlarında verimlilik ve beraber çalışma noktasında kolaylıklar sağlar.

Günden güne gelişen ve kullanıcılara birçok özellik sunan Microsoft Teams artık Linux işletim sistemlerinde de public preview olarak kullanıcılara sunulmuştur. Böylelikle Windows 10 gibi Microsoft işletim sistemlerine ek olarak artık kullanıcılar Linux işlerim sisteminde de Microsoft Teams uygulamasını kullanabileceklerdir. Sunduğu bu özellik ile Microsoft, farklı platformlarda da ürünlerin kullanımını sağlayarak bulut, işbirliği ve verimlilik noktasında tüm kullanıcılara ulaşmayı hedeflemiştir.

 

 

Microsoft Teams, Linux masaüstüne gelen ilk Microsoft 365 uygulamasıdır. Microsoft Teams’in temel yetenekleri olan sohbet, video toplantıları, çağrı ve işbirliği deneyimlerini Linux kullanıcıları da kullanabilecektir. Microsoft Teams uygulamasının Linux paketleri.deb ve .rpm formatlarıyla ilgili linkte yer alır.

 

“2019 has been another incredible year in open source, and Linux continues to be at the heart of all the growth and innovation. I’m really excited about the availability of Microsoft Teams for Linux. With this announcement, Microsoft is bringing its hub for teamwork to Linux. I’m thrilled to see Microsoft’s recognition of how companies and educational institutions alike are using Linux to transform their work culture.”

Jim, Zemlin, Executive Director at The Linux Foundation

 

 

 

https://techcommunity.microsoft.com/t5/Microsoft-Teams-Blog/Microsoft-Teams-is-now-available-on-Linux/ba-p/1056267

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin