Microsoft Teams ile Microsoft Whiteboard Entegrasyonu

Microsoft Teams ile Microsoft Whiteboard Entegrasyonu

 

Microsoft Teams, kullanıcılara sohbet, toplantı, takvim, ekipleri tek çatı altında uygulamaları kullanacakları platformu ve dokümanlara erişim sağlayan çatı uygulamadır. Sunduğu özelliklerle ve birlikte çalışmanın önem kazandığı günümüzde Microsoft Teams kullanıcıların iş hayatında aktif kullanılır. Ekip olarak çalışma, toplantılar ve iletişim en önemli özelliklerinden biridir. Kullanıcılar gün içerisinde sohbet etmenin yanı sıra Teams üzerinden toplantılar da organize etmekte ve bu toplantılarda sunum yapma, toplantıyı kaydetme, masaüstü paylaşma gibi toplantının verimliliğini arttıracak özelliklere sahiptir. Toplantılarda kullanıcılar kimi zaman beyin fırtınası yaparken ya da bir proje planlamasında yazarak ya da çizerek anlatma gereksinimi duyarlar. İşte bu noktada Microsoft, Teams ve Whiteboard entegrasyonu ile kullanıcıların ihtiyaçlarına çözüm sunar. Bilindiği üzere Microsoft Whiteboardkullanıcıların fikirlerini ve anlatmak istedikleri içerikleri kolayca tartışabildikleri, çizebildikleri dijital tuvaldir. Bu entegrasyon ile kullanıcılar akıllarındaki fikirleri ya da düşünceleri Whiteboard’lara çizerek Microsoft Teams toplantısında ekiplere aktarabilecektir. Bunun için yapılması gereken işlem toplantı sırasında “Paylaş” butonunun altından “Microsoft Whiteboard” seçeneğinin tıklanmasıdır.

 

 

Yeni oluşturulan beyaz tahta (Whiteboard), tüm toplantı katılımcıları ile otomatik olarak paylaştırılır. Böylelikle ekip toplantı sırasında ilgili beyaz tahta üzerinde  fikirlerini, gündem maddelerini,uzaktan eğitimleri gibi birçok konuda çalışabilecektir.

 

 

Toplantının tamamlanmasının ardından yapılan toplantı ile ilgili görüşmeler, dosyalar ya da toplantı notlarının görüntülendiği arayüzde  beyaz tahtaya da erişilebilir. İstenirse ilgili beyaz tahta üzerinde çalışma yapılabilir.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin